RİZELİ ŞEHİTLERİMİZ
  
01 - J. Çavuş Resul AKSOY
02 - P. Binbaşı Ömer AKTUĞ
03 - J. Er Orhan BAYNAZOĞLU
04 - J. Komando Er Cavit KÖRÖĞLU
05 - J. Er Cumali AYÇİÇEK
06 - J. Er İdris DEMİRBAŞ
07 - J. Çavuş Nedim KÜÇÜK
08 - J. Er Halil SADIKOĞLU
09 - J. Onbaşı Muhammet ŞEREMET
10 - P. Er Nurettin KADIOĞLU
11 - J. Er Hızır KARAOSMAN
12 - P. Er Yakup BIYIK
13 - J. Komando Er Aziz YILDIZ
14 - J. Komando Er Muharrem EKŞİ
15 - J. Er Alaattin KÖSEOĞLU
16 - P. Komando Er Hızır SANDALLI
17 - J. Er Yüksel ÇAKAR
18 - J. Onbaşı Doğan DAĞCI
19 - P. Er Erol ŞAFAK
20 - J. KomandoEr Muhammet YÜCE
21 - J. Er Mürsel BASA
22 - J. Komando Er Hilmi BOZDİ
23 - P. Er Ali İSLAMOĞLU
24 - J. Komando Er Oktay TÜRÜT
25 - Yedek Subay Ekrem OKUTAN
26 - J. Mekanize Komando Er Ersin GÜNER
27 - P. Er Kadir SUAL
28 - J. Komando Onbaşı Hüseyin GÜR
29 - Topçu Çavuş Bekir ALTUNBAŞ
30 - J. Komando Er Aydın BODUR
31 - P. Er Cemal TÜFEKÇİOĞLU
32 - P. Er İbrahim MERAL
33 - J. Komando Er Kemal İSMAİL
34 - J. Komando Er Murat ÇALIŞKANER
35 - J. Er Sefer Emre METE
36 - J. Komando Er M.Ali YILMAZ
37 - J. Er Ahmet YAZICI
38 - J. Komando Er Muhammet ÇAKIR
39 - P. Onbaşı Azim ÖZDEMİR
40 - P. Onbaşı Hasan AKSU
41 - J. Ulaştırma Er Bülent BESLER
42 - P. Onbaşı Mustafa KÖSE
43 - P. Er Hüseyin BÜYÜK
44 - P. Er Turgay BAL
45 - J. Er Sultan KAR
46 - J. Komando Er Mustafa YAZICI
47 - J. Komando Er Erkan ŞAHİN
48 - P. Er Selçuk UZUN
49 - P. Er Yaşar KUŞ
50 - J. Asteğmen Coşkun TELCİ
51 - J. Komando Er Muzaffer KAZDAL
52 - P. Komando Er Şenol ÇOLAK
  
 
P. Onbaşı Hasan AKSU    
 
 
Rize ili Merkez Kömürcüler Köyü'nde 1974 yılında Rıza ve Hanife AKSU 'nun 4'uncu çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul tahsilini doğduğu yer olan Kömürcüler İlkokulu'nda, Orta tahsilini Merkez Mehmet Akif Ortaokulu'nda, Lise tahsilini ise Rize Lisesi'nin 2nci sınıfından ayrılarak yarıda bırakmıştır. Bir müddet serbest olarak çalıştı.
1994 yılında acemi birliğini yapmak üzere 74/1 tertip olarak Isparta Dağ Komando Tugayına gitti. Acemi birliği bitmeden Amasya Çavuş Talimgahına gönderildi. Aynı yerde bir ay özel tim eğitimi görerek Kars ili 19. Mekanize Tugay Komutanlığı emrine, oradan da gönüllü olarak geçici görevle Tunceli ili Nazimiye İlçesine gönderildi.
5 ay görev yaptığı birliğin katıldığı operasyonda teröristlerle girişilen çatışma esnasında 14.12.1994 tarihinde şehit düşmüştür. Şehit olduğunda bekardı.
Kendisine Allah 'tan Rahmet diliyoruz.
 
 
 

Anahtar Kelimeler : Rizeli Şehitler , Onbaşı , Hasan AKSU
    

  Yorum Yazınız...
  Adınız...
  Yorumunuzu Buraya Yazınız...
 
  ahmet koyuncu-amasya (27.03.2018 15:36:51)
  hasan kardeşime allahdan rahmet diler bizlerede şefeaatçi olmasını niyaz ederim.hasan kardeşimizle aynı timde görev yaptık.benim görevim uzm çvş tu.şehit olduğu operasyonda ben izinliydim.yoktum.inançlı güvenilir ve samimi bir arkadışımızdı.dualarımızdasın güzel insan
 
  erdem sefa doğan (01.07.2014 19:48:26)
  bilgilendirme 1: 14/12/1994 gün saat sabah 05:00 civarı önümüzdeki tim yani hasan aksu kardeşiminizin timi(1.tim) ramazan köyü yılantaş mevkiğinde teröristlerle sıcak temas sağladılar. ben 2.timin komutanı olarak timimle beraber ateş altındaki hasan kardeşimin timine destek olmak için yılantaş tepesine ateş altında ulaşıp çatışmaya direk dahil olduk.ben ve timim insiyatifi ele alarak tepeyi ele geçirip 1.timi zor durumdan kurtardık.

bilgi 2: onbaşı hasan aksu 1. tim askeri olmakla beraber, şahsım 2. tim komutanı olarak görev yapmıştır. şehit onbaşı hasan aksu kardeşimle konuşmam yan yana gelmem çatışma anında olmuş olup,kendisinin harekata katılıp katılmaması tim komutanı olan bursalı astg tarafından alınmış bir karardır.bu nedenle 1. tim unsuru olan rahmetli kardeşimizle iligili 2. tim komutanı olduğumdan emir verme, insiyatif kullanma yetkisi sahip olmadığımdan göreve çağrılması sıralı amiri olarak kendi tim komutanı yetki ve sorumluluğundadır. yavuz pehlivan isimli şahsın yukarıdaki yorumu yanlış bilgilendirme sonucu olayın şahsımla iletinlendirme nedeni ile yukarıdaki yazı kaleme alınma zorunluğunu gerektirmiştir.

bilgilendirme 3: 2.tim olarak pusuya düşen 1. tim e askerlerimle beraber ateş altında karların içinde sürülerek yardıma koşmasaydık hasan gibi çok şehid vereceğimizi herkesin vicdanına ve bilgisine sunarım 237. p.kom astğ. erdem sefa doğan
 
  yavuz pehlivan (27.05.2014 12:52:34)
  selamınaleyküm..ben hasanın tertıbıyım aynı zamanda yataklarımız yan yana idişehıd olduğu gunu unutamam hava soğuk ve kar vardı dışarıda hasan geldı elınde odun var sobayı yakalım dedı sobayı yaktık ısınmaya başladık bu arada sohbet edıyoruz inşallah bugun pusu gorevı çıkmaz dedı zaten cıksada gıdemem rahatsızım dedı bız böyle konuşurken ast erdem sefa doğan .geldı hasana hazırlan pusuya gıdıyoruz duyum var dedı hasan hastayım dedı ama mecburen gıttı.ramazan kou kırsal kesımınde pusuya düşmüşler ve orda sehıd oldu .o catısmada bı arkadaşımızda bacağından yaralandı hasanın yakınında olan bırı ıdı olayı onun ağzından dınledık hasanın sehıd olması erdem sefa doğan hasandan lav sılahını ıstemıs hasan sılahı verdıgınde vurulmuş kendı sılahı nın namlusu kara saplanmış bı vazıyette cokmus gıbı gorunuyormus çatışma bıttıktn sonra ast hasana hadı catısma bıttı toparlanın dedmıs ama hasanın vurulduğunu ona dokununca anlamış .....hasanın en son konuştuğu kişide bendım ve aklımdan hiç çıkmıyor aradan 20 yıl gectı ınternetten cok aradım bulamadım dun gece saat 2 cıvarlarıydı aklıma hasan geldı ısmını yazdığımda hasan kardesımın resmını gordum ve ınanın o gunu yasadım tekrar..bu arada sunu söylemeden gecemıycem aldığımız egıtım ne kadar gecerlıdır oda tartışılır ama su bı gercekkı hasan kardesım bı daha gerı gelmıycek ama hasan cenntte onu bılıyoruz inşallah .ailesine sabırlar dılıyorum ist.yavuz pehlivan
 
  erdem sefa doğan (07.08.2012 04:20:42)
  kardeşim silah arkadaşım hasan yanımda kol mesafesinde şehit olarak allah a yürüdü. aşağıdan yanıma kadar geldi görüyormusun dedim görüyorum dedi vur dedim vurdum komutanım dedi el bombası attım yat dedim hasan dizlerinin üstünde başı eğikti, çatışma sürüyordu sol tarafıma hasanın bana verdiği lav silahını kullandım diğer yanımdaki asker ona bir şey mi oldu dediğinde sağa dönüp hasana baktım dokundum yaşamımın en kötü anıydı hasanın ismini unuttum, aklıma rize geldi rizeli , karadenizli cevap ver dedim cevap vermedi ensesinden tutup kendime çektim. şuan nefes alabiliyorsam - nefes alabiliyorsak hasan gibi yiğitlerin sayesindedir. yüce allahımızdan bu yiğitleri peygamberimize komşu yapmasını diliyorum. hakkını helal et hasan kardeşim. (237. dönem p.kom.astğ. erdem sefa doğan)
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 

   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  3  ziyaretçi bulunmaktadır.