VEYSEL VARDAL'DA DAYANIŞMA KERMESİ
Veysel Vardal İlköğretim Okul Müdürlüğü ve Okul Aile Birliğinin çalışma programı kapsamında kaynaşma ve dayanışma kermesi düzenlendi.


26 Mart 2010 Cuma
3.ve 4. sınıf velilerinin hazırlamış olduğu yiyecekleri öğrenciler diğer öğrencilerin beğenisine sundu.

Okul Aile Birliği Başkanı Nurhan Halisdemir, yapılan kermesin asıl amacının öğrencilerin sosyalleşmesi kendine güven duygusunun gelişmesi ve ayrıca velilerin okul ile kaynaşmasını sağlamak olduğunu belirterek, “İki sınıftaki velilerimiz birçoğu kendi emekleriyle hazırlamış oldukları ürünleri kermeste sergiledi. Velilerimiz bu tür etkinliklerle okula olan yaklaşımı ve iletişimi her gecen gün güçlenmektedir. Yıl boyunca velilerin katılacağı etkinlikleri tertip edilerek okul ile velinin kaynaşmasını sağlamak aynı zamanda bu kaynaşma ve dayanışma öğrencilerin başarısını da olumlu yönde etkilemektedir.” diye konuştu.

Okul Müdürü Mustafa Duran, velilerin eğitime yaklaşımı değişmediği sürece başarının olmayacağını belirterek, “Bu yüzden velinin eğitimin içinde olması ilkesinden hareket ederek bu tür değişik etkinlikler planladık. Bu amaçla tüm velilerimizin okulla işbirliği içinde olmaları gerekmektedir. Kermese ve diğer etkinlilere katkı sağlayan başta okul aile birliği üyelerine ve tüm velilere teşekkür ederim.” dedi.


    
 
  Hayrettin OĞUZ (27.03.2010 09:20:04)
  Kermes yapılırken köy Muhtarlarıda bilgilendirilse köyde yaşayan öğrenci velisi olsun olmasın kermese katılmaları teşvik edilse nekadar renkli ve keyifli bir kermes olur.Böylece köyde yaşayan hanımlar sosyal hayata katılımış olur.Bunun yapılabilmesi için ilk adım şehirli hanımlardan gelmelidir,yanı bunun yapılabilmesi için kaymakamlık nezdinde muhtarlara bilgi verilmesi için girişimde bulunulması.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2090 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  5  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost