VALİ ESEN'DEN OKUL ÇÖZÜMÜ
Rize Valisi Kasım Esen, hayırsever işadamının Pazar Hamidiye’de yaptırmak istediği ilköğretim okulunun arsasında inceleme yaptı, çözüm için öneri getirdi.


30 Eylül 2007 Pazar
Rize Valisi Kasım Esen, beraberinde Rize İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik ile Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin ve Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz’la birlikte hayırsever işadamı Ali Rıza Sarıoğlu’nun ilköğretim okulu yaptırmak istediği Hamidiye’deki arsada inceleme yaptı.

Vali Esen kıyı kenar çizgisi engelinin aynı arsanın bitişiğinde bulunan Trafik Bölge İstasyonu’ndan kazanılacak alanla telafi edileceğini belirterek, prosedürün işletilmeye başlandığını söyledi.

Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin’den arazi ile ilgili bilgi alan Rize Valisi Kasım Esen, daha sonra Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz’a yasal prosedürün bir an önce başlatılmasını istedi.

Hayırsever işadamının vekili Şefik Sarıoğlu’na okul arsasının bir an önce teslim edilerek inşaatın başlatılmasını isteyen Vali Esen, “Arazinin kıyı kenar çizgisi nedeniyle okul yapımına uygun olmaması nedeniyle arsanın etrafından yapılacak eklemelerle yasal prosedürün yerine getirilmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu anlamda Bölge Trafik İstasyonu’nun yıkılarak kazanılacak alanın okul arsasına eklenmesiyle inşaata başlanabileceğini gördük.” dedi.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , Rize Valisi , Kasım Esen , Yalçın Sezgin , Pazar Kaymakamı , Milli Eğitim Müdürü , Rasım Çelik
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5030 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  3  ziyaretçi bulunmaktadır.