TEOG TÜRKİYE BİRİNCİSİ PAZAR'DAN
Pazar Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu öğrencisi Dilara Çolak, TEOG sınavında 120 sorunun tamamını çözerek Türkiye birinciliğini elde etti.


07 Ocak 2017 Cumartesi
RAMAZAN YILDIRIM - 23-24 Kasım 2016 tarihinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavında 120 sorunun 120’sini de çözerek Türkiye 1’incisi olan Pazar Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu öğrencisi Dilara Çolak; Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, okul müdürü Reşat Önder, öğretmenleri ve ailesiyle birlikte Kaymakam Cevat Çelik’i makamında ziyaret etti.

Kaymakam Çelik başarısından ötürü 8/C sınıfı öğrencisi Dilara’yı tebrik ederek, “Bu başarınla Rize’mize, Pazar’ımıza gurur yaşattın. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük ise eğitimde son yıllarda Pazar olarak önemli bir yükseliş yakaladıklarını ve bu yıl da geleneği bozmadan birinciliği Pazar’a taşıdıklarını ifade ederek, “Üst üste aldığımız başarılı sonuçlarla Pazar’da eğitimin çıtasını hızlı bir şekilde yükseltmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üç yıldır bu sınavlarda Türkiye 1’incisi çıkartma geleneğini devam ettirmiş olan ilçemiz Pazar, il geneli başarısını da devam ettirmektedir. Ayrıca, ilgili öğrencimiz ilimiz Rize genelinde 120’de 120 yapan tek öğrencidir. Bu anlamda bu başarının artırılmasında katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

TEOG birinciliğini elde eden Dilara Çolak ise başarısını tekrardan çok test çözmeye borçlu olduğunu söyleyerek, bu anlamda kendisine destek olan öğretmenleri ile ailesine teşekkür etti.

 


Anahtar Kelimeler : TEOG , Dilara Çolak , Nimet Büyük , Reşat Önder , Cevat Çelik
    
 
  turan nar (10.01.2017 09:32:43)
  ayrıca matematik hocası öznur yazıoğlu,dayımın torunu olması ayrıca bizi onurlandırdı.bravo öznur.
 
  turan nar (09.01.2017 12:55:38)
  tebrikler; tüm pazarlıların gurur ve onur duyacağı bir başarıdır.bu başarı daha büyük başarıların başlangıcı olması temennisiyle.
 
  imdat büyük (07.01.2017 10:33:35)
  tebrikler başarıların devamini dilerim pazarlı olarak gürür düyüyörüz
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 11436 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  2  ziyaretçi bulunmaktadır.