TAŞKIN, SON DURUMU DEĞERLENDİRDİ
Pazarspor'un son haftalarda aldığı başarısız sonuçların ardında, maddi sıkıntılar mı var? Başkan Mustafa Taşkın son durumu değerlendirdi...


18 Mart 2010 Perşembe
Pazarspor’un klasman grubunu lider tamamlayıp yükselme grubuna da zorlu rakipleri yenerek iyi bir başlangıç yapmasının ardından bir anda üst üste alınan kötü sonuçlarla zirveden uzaklaşması tartışmaları da beraberinde getirdi.

Kulübün maddi sıkıntı yaşadığı ve futbolcuların alacaklarının ödenmemesi nedeniyle oyuna motive olamadığı yönündeki konuşmaların yüksek telden dillendirilmeye başlamasından rahatsızlık duyduklarını söyleyen kulüp başkanı Mustafa Taşkın, “Yapılan yorum ve sokakta konuşulan şeylerin hiç biri doğru değildir. Ödemeler açısından 3. Lig’deki 53 takımın, en iyi ilk 10 ekibinden biridir Pazarspor. Biz bu sezonun bütçesini 850–900 bin TL olarak düşünmüştük. Şu ana kadar yaptığımız masraf 750 bin TL’ye ulaştı. Bu rakamın içinde futbolculara, teknik heyete verilen paralar var. Çok yüksek miktarda prim ödemeleri var. Aşağı yukarı diyebilirim ki kişi başı 10 bin TL sadece prim ödememiz vardır. Şu anda oyuncularımıza tek prim borcumuz da yoktur. Ödemeleri de yapıyoruz. 3–5 gün gecikmeler olabilir. Ancak, Pazarspor’da kesinlikle kimsenin parasının kalmayacağını sporcu arkadaşlarımız da bilir. Konu, para olayı değil.” dedi.

Üreticilerden çay parası kesintisi yapıldığı yönünde bazı kişilerin eleştirilerine maruz kaldıklarını da söyleyen Başkan Taşkın, “Kimsenin rızası olmadan çay parası kesintisi yapılmıyor. Bu sezon toplam çay parasından Pazarspor’un kasasına giren meblağ Bin TL’dir. Bu bir tarafa geçen yıl yükselme grubunda 3. lig takımları 800–900 bin TL İddaa gelirleri varken bu yıl kesintilerden dolayı alacağımız meblağ 250–300 bin TL’ye düştü. Ama biz bunları yine sporcumuza yansıtmadan yaptığımız bütçeye denk, artı kaynaklar bularak sporcularımıza elimizden geldiğince geniş bir bütçe ayırdık. Benim sitemim dostça yapılan eleştirilere değil. Hiç ilgisi olmayan, Pazarspor’a katkısı olmayan ve uzakta değil yanımızdaki kişilerin yaptığı eleştirilere üzülüyoruz. Takım iyiyken herkes ilgili, alakalıydı. Ama bakıyoruz işler kötü gitmeye başlayınca ilgi alaka ve destek de kayboldu.” diye konuştu.

Eleştirilere açık olduklarını ifade eden Başkan Mustafa Taşkın, taraftarın; hocaya, başkana, futbolculara kızabileceğini ancak kulübe, takıma küsemeyeceğini de kaydederek, herkesin şu dönemde desteğini görmek istediklerini söyledi.

    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1552 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  4  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost