RİZELİ DOKTORLAR İSTANBUL'DA BULUŞTU
Rize Dernekler Federasyonu ( RİDEF ) Tıp Bayramı dolayısı ile hazırladığı yemekte Rizeli doktorları bir araya getirdi.


21 Mart 2010 Pazar
FATİH SULTAN KAR - Rize Dernekler Federasyonu ( RİDEF ) Tıp Bayramı dolayısı ile hazırladığı yemekte Rizeli doktorları bir araya getirdi. Rize’nin bağrından yetişen ve İstanbul gibi bir metropolde insanlara sağlık hizmeti veren Rizeli doktorlar, Çamlıca’dan Boğaz’a balan nezih bir mekanda Hacegan Restaurant’ta buluşarak hasret giderme ve sohbet etme imkanı buldular. Rize Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Recep Albayrak, etkinliğe katılan doktorları kapıda karşılayarak, teşekkür etti

Rize Millet Vekili Lütfi Çırakoğlu, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Yıldız Teknik Üniversite’si Rektöru İsmail Yüksek, TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, Tıp alanında 61. Yılını kutlayan Rize Eski Milletvekili Dr. Arif Şevket Bilgin, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu, Fatih Sultan Mehmet (PTT) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kemal Memişoğlu başta olmak üzere çok sayıda doktor katıldı.

Rize Tıp Bayramı Gelenekselleşecek
Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Yurtman yaptığı konuşmada İstanbul’da iki yüze eli Rizeli doktora ulaşmış bulunduklarını, henüz ulaşamadıkları çok sayıda Rizeli doktor olduğunu belirterek; . Onlarla da diyaloga geçeceğiz. Çalışmalarımızda kendilerinin fikirlerinden yararlanacağız. Bundan sonra 14 Mart Tıp Bayramı’nın ardındaki ilk Cumartesiyi Rize Tıp Bayramı olarak kutlama kararı aldık dedi.

Türk doktorları çağı yakaladı
Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu ise “Dünyada tıpta yaşanan gelişmeleri yakalamış insanlarla bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bunu sağlayan Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Yurtman’a , Dr. Hızır Asliyüksek’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türk doktorları çağı yakalamış ve başarılara imza atmıştır. Bu başarılı isimler arasında Rizelileri sayısı bir haylı fazladır ve bu durum gurur vericidir” dedi.

Memleketle bağınızı koparmayın
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rizeli doktorlardan Rize ile bağlarını geliştirmelerini isteyerek , “Günümüzde sağlık sektörü hasta lehine çok gelişti. Bizim çocukluğumuzda bir söz vardı. Doktor olursan çok para kazanırsın denirdi. Ben doktorların yaptıkları hizmetlerle gönülleri kazandığına inanıyorum. Sizler Rize’den yetişmiş değerli insanlarsınız. Memleketimizle bağınızı koparmayın. Orda eski binalarınızı onarın, yeni binalar yapın aile bağınız Rize’den kopmasın” dedi.

İnsana hizmet bizi mutlu kılıyor
Rize Dernekler Federasyonu 1. Doktorlar Buluşması için günlerce önceden çalışmaları başlatan ve gecenin her şeyi ile ilgilenen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Ardeşenli Başhekim Yardımcısı Hızır Asliyüksek yaptığı açıklamada  "İstanbul’da en görev yapan çok sayıda Rizeli doktor var. Biz zaten onlarla iletişim halindeyiz. Bütün Rizeli doktorları bir yemekte toplayıp, birbirleri ile sohbet etmeleri, fikirleriyle bizlere yardımcı olmalarının zeminini oluşturduk. Biz Rize’den yola çıkarak bu günlere geldik. Rize’den sayısız gelen sayısız hastalara yardımcı olmak bizi mutlu ediyor" dedi.

Rizeli Doktorlar buluşmasının yapıldığı salonu Karadeniz'in en güzel mekanlarının görüntüleriyle süsleyen Fotoğraf sanatçısı Resul Çelik’te geceye ren kattı.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6295 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  4  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost