PAZAR'IN İŞGALDEN KURTULUŞU KUTLANDI
Pazar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl dönümü kutlandı.


10 Mart 2010 Çarşamba
Hükümet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma törenine İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Vekili Şaban Cevher, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Akif Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Numan Ergöl, Emniyet Müdürü Hasan Muhteşem Tonbalak, kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Güney’in Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi.

Havanın yağışlı olması nedeniyle kısa süren kutlama töreninde Güney, Cevher ve Şahin, öğrencilerin ve vatandaşların kurtuluş gününü kutladı.

Pazar Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kiraz, törende yaptığı konuşmada, İlçe halkının dün olduğu gibi bu günde ülkenin istiklali uğrunda hazır kıta olarak durduklarını belirterek, “Atatürk’ün ifadesiyle dahili ve harici bedbahtlar ülkemizin birliği ve dirliğini bozmaya çalış salarda muvaffak olamayacaklardır. 92. kurtuluş yılımızı kutladığımız bu önemli günde bu düşüncede olanlara Pazarımız’dan sesleniyoruz. Gelin birlik olalım, dirlik olalım, diri olalım ve gücümüze güç katalım.” şeklinde konuştu.

Öğrenciler tarafından günün önemini anlatan şiir ve kompozisyonların okunmasının ardından, kutlamalar, geçit töreni ile sona erdi.

Törenin ardından kaymakamlık makamında Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkan Yardımcısı ile birlikte tebrikleri kabul etti.

Daha sonra ilçeden seçilmiş il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri garnizon komutanlığını ziyaret ederek, Garnizon Komutanlığının şahsında Türk Silahlı Kuvvetlerine şehir halkının şükran duygularını ilettiler.


Anahtar Kelimeler : 10 Mart , Pazarın Kurtuluşu
    
 
  musa (15.03.2010 09:35:07)
  şule hanıma katılmamak elde değil, çocuklar allah blir ne kadar süredir yağmur altında bekletiliyorlardır,
İnsana değer verin lütfen, kim olursanız olun...
 
  Şule Demir (12.03.2010 20:51:24)
  Her şey güzel görünüyor ama anlamadığım bir şey var.Yağan yağmur bir tek Kaymakam beyimi etkiliyor ya da Kaymakam bey kendine şemsiye tutulduğunun farkında mı değil?Açıkcası fotoğraflardaki durum beni bir vatandaş olarak rahatsız etti.Bunun bencillik ve düşüncesizlik olduğunu düşünüyorum.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5655 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  10  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost