PAZAR’DA YOĞUN KAR YAĞIŞI
Pazar’da Askeri Gazino önündeki ağaç kar yüzünden devrilerek yolu trafiğe kapatınca, belediye civardaki ağaçları tıraşladı.


02 Ocak 2016 Cumartesi
Pazar’da ana yol kenarındaki ağaçlar karın ağırlığını kaldıramayınca yan yatmaya başladı.

Şehir merkezi Askeri Gazino önündeki büyük bir ağacın devrilerek karayolunu ulaşıma kapatması üzerine belediye ekipleri önce ağacı motorla kesip yolu trafiğe açtı, ardından da civardaki ağaçların tepesini keserek tedbir aldı.

Son yılların en yoğun kar yağışının gerçekleştiği Rize’de köy ve mahalle yolları ulaşıma kapanırken yüksek gerilim hattının koptuğu bazı bölgelerde ise elektrik kesintisinin devam ettiği öğrenildi. Elektrik Dağıtım Şirketi yetkilileri, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. TEİAŞ’ın ana hattı onarmadan yerel anlamda elektrik arızalarına müdahalenin de zorlaştığını ifade ettiler.

Bu arada kar yağışının bugün itibariyle sona ereceği ve özellikle buzlanma konusunda yaşanacak sıkıntılar nedeniyle vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Yine ani bastıran kış şartları nedeniyle sokak hayvanlarının da aç ve susuz kaldıkları, birçoğunun da yaşam mücadelesi verdiği ifade edilerek, vatandaşların bu konuda duyarlı olmaları ve evlerin dışarısındaki kenarlara bırakılacak gıda maddeleri ile sokak hayvanlarının yaşama tutunabileceği vurgulandı.

 


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5869 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  18  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost