PAZAR’DA ÜCRETSİZ TOPLU TAŞIMA DÖNEMİ
İlçemiz Pazar’da Belediye ile Taşıyıcı Kooperatifinin yaptığı anlaşma ile 65 yaş üstü, engelli, şehit ve gazi yakınları taşıma hizmetinden ücretsiz faydalanacak.


06 Aralık 2016 Salı
Pazar Belediye Başkanlığı ile 70 No’lu Motorlu Toplu Taşıyıcı Kooperatifi Başkanlığının yaptığı protokol kapsamında; 65 yaş üstü, engelli, şehit ve gazi yakınları toplu taşıma ücretlerinden ücretsiz faydalanacak.

Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, makamında düzenlenen törenle müracaatta bulunan 96 kişi için hazırlanan ücretsiz seyahat kartlarını Şoförler Odası Başkanı Osman Yüksel’e teslim etti.

Pazar Belediyesinde yapılan teslim töreninde Başkan Ahmet Basa ve Şoförler Odası Başkanı Osman Yüksel ile 70 No’lu Motorlu Toplu Taşıyıcı Kooperatifi Başkanı Cemal Telatar ve yönetim kurulu üyesi İsmail Serdaroğlu da hazır bulundu.

Belediye Başkanı Ahmet Basa yaptığı açıklamada, ilgili kanun kapsamında belediyeler olarak şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı ve bunların işletmelerine gelir desteği sağlandığını belirterek, “Buna istinaden, ilçemiz Pazar idari yapı sınırları içinde Pazar Belediyesince; 01.03.2016 tarih ve 2016/ 17 sayılı meclis kararı ile İlçemiz merkez ile Cumhuriyet Mahallesi arasında, Gazi Mahallesi, Akmescit Köyü, Aktepe ve Darılı köyleri güzergâhlarında SS 70 No’lu Motorlu Taşıyıcı Kooperatifi başkanlığınca verilmekte olan bu taşıma hizmetlerinde 65 yaş üstü, engelli, şehit yakını ve gazi vatandaşlarımız için şu ana kadar müracaat eden 96 vatandaşımıza, hazırlamış olduğumuz ücretsiz seyahat kartları çıkardık. Bu kartları ilgili Kooperatif başkanına verilmek üzere Şoförler Odası Başkanı Osman Yüksel’e teslim ediyorum. Bunun karşılığında hiçbir ücret talep etmiyoruz. Taşıma ücretleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca belediyelere her ay gönderilen ödeneklerden işletme sahiplerinin banka hesaplarına aktarılmaktadır. Bize bu konuda her türlü kolaylığı sağlayan kooperatif başkanımız ile oda başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7697 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  1  ziyaretçi bulunmaktadır.