PAZAR'DA TELEFON KABLOLARI ÇALINDI !
Pazar'ın Şehitlik köyünde yaklaşık 50 metre telefon kablosu çalındı. Fiber hattıda zarar gördüğü olayda Şehitlik ve Kayağantaş köylerinde iletişim sağlanamıyor.


20 Mart 2010 Cumartesi
Şehitlik ve Kayahantaş köylerinde telefon şebeke kabloları kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kesilerek çalındı. Kabloların kesilmesi nedeniyle Şehitlik ve Kayağantaş köylerine internet ile telefon hizmeti verilemiyor.

Dün gece meydana gelen olayda hırsızların Şehitlik köyüne 3 kilometre mesafedeki yol kenarında bulunan hatlardan 100 metre kabloyu kestikleri ve sadece 50 metresini götürebildikleri belirlendi.

Alınan bilgiye göre olay gece saat 01.30'da meydana geldi. Evindeki telefon hattının olmadığını anlayan Ayla Gülşen Saymaz isimli bir vatandaş, komşularına cep telefonu ile ulaşarak telefon hatlarının olup olmadığını sordu. Diğer komşularında da telefon bağlantısının olmadığının anlaşılması üzerine vatandaşların köyde ki şebekelerde inceleme yaptı. Köylülerin yaptığı inceleme de telefon şebeke kablolarının kesilerek çalındığı anlaşıldı.

Hırsızlık olayının anlaşılması üzerine köylüler güvenlik güçlerine haber vererek yardım istediler. Güvenlik güçleri ve Telekom görevlilerinin yaptığı keşif sonrası Şehitlik ve Kayahantaş köylerinin telefon şebeke hatlarının kesilerek çalındığı belirlendi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1826 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  4  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost