PAZAR'DA RENK PORJESİNE DEVAM
Rize’de eğitime nitelik kazandırılması amacıyla başlatılan RENK Projesi kapsamında Pazar’da da okuma saatleri başlatıldı.


16 Ocak 2015 Cuma
Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi kapsamında yapılması planlanan çalışmalar devam ediyor.

Pazar Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen kitap okuma etkinliğine Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İrfan Ataman ve Berk eren, İlçe Gençlik Spor Müdürü Handan Sümer, Sağlık Grup Başkanı Ayşe Bodur, İlçe Tarım Müdürü Habibe Güler, Pazar Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Hilal Ünal İspir, Halk Eğitim Merkezi Müdür V. Celil Çakıroğlu ve Müdür Yardımcısı Orhan Albaş katıldı.

 


RENK kapsamındaki okuma faaliyeti halk eğitim merkezi usta öğreticileri Fatma Ökten ve Müzeyyen Kayıkçı’nın kurslarında gerçekleştirildi.

Okuma zamanının etkilerini değerlendiren kursiyerler toplum olarak okuma alışkanlığının çok yaygın olmadığını, bireysel olarak okuma disiplinini sağlayamadıklarını ancak halk eğitim kurslarında toplu olarak kitap okurken birbirlerini teşvik ederek, kontrol mekanizması oluştuğunu vurguladılar.

Kaymakam Selçuk Aslan da RENK projesiyle Rize’de eğitime her yönüyle kalite kazandırıp, nitelik artırmayı hedeflediklerini belirterek, “Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, bu sürece her yaştan Rizeliyi dahil etmeye özen gösterip, projenin tüm safhalarını ve yönlerini hassasiyetle takip etmektedir. Bu durum hem bizler hem de eğitimin tüm paydaşlarına şevk ve motivasyon kazandırmaktadır. Proje kapsamında okuma saatlerinin özel bir yeri var. Okuma saatlerinin, okullarımız dışında farklı yaş gruplarına taşınmış olması mutluluk vericidir. Bu durum, projenin sonuçları hakkında bizleri daha umutlu kılmaktadır” dedi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5065 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  2  ziyaretçi bulunmaktadır.