PAZAR'DA OKULLARDA DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI
Pazar’da İlköğretim okullarında ağız ve diş sağlığı taraması yapılıyor.


18 Mart 2010 Perşembe
Pazar Melyat Deresi Derneği’nin öncülüğünde ve İstanbul Beyazıt Rotaract Kulübü’nün katkılarıyla başlatılan kampanyada Veysel Vardal İlköğretim Okulu, Haberal İlköğretim okulu ve Fuat Ergenç İlköğretim okulundaki tüm öğrencilerin ağız ve diş muayenesi yapılıyor.

Veysel Vardal İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Duran, İstanbul Beyazıt Rotaract Kulübü tarafından İstanbul’dan getirtilen 6 diş hekiminin okullarında öğrencilere ücretsiz olarak diş muayenesi yaptıklarını belirterek, “Doktorlar muayene ettikleri her öğrencinin durumunu gösterir bir rapor hazırlıyorlar. Bu raporlar daha sonra okul idareleri tarafından ailelere gönderilerek çocuklarının diş sağlığı konusunda bilgilendiriyoruz. Ayrıca acil diş tedavisi gereken öğrencilerimiz içinde Pazar’da bulunan diş hekimleri ile irtibata geçerek ücretsiz tedavi edilmeleri sağlanacak. Yapılan bu çalışma sonunda her öğrenciye birer fırça verilerek, ayrıca diş fırçalama teknikleri ile sağlıklı dişlerin önemi de anlatıldı.” diye konuştu.

İstanbul Beyazıt Rotaract Kulübü Başkanı Diş Doktoru Aysun KAYA ise Melyat Deresi Derneğine ve Okul Müdürlerine birer teşekkür belgesi sundu.

Okul Müdürleri de yapılan bu çalışmadan son derece memnun olduklarını belirterek, bu çalışmalara destek sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3278 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  8  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost