PAZAR’DA ÖĞRENCİLERDEN SPORTİF MÜCADELE
Pazar’da ortaokullar arası spor faaliyetleri kapsamında yarışmalar düzenlendi. Öğrenciler çeşitli dallarda mücadele ettiler.


19 Kasım 2012 Pazartesi
Düzenlenen yarışmalarda kız ve erkek öğrenciler; top sektirme, penaltı yarışmaları ve futbol karşılaşmalarında kıyasıya mücadele sergilediler.

İlçe beden eğitimi zümre Başkanı Selim Baltacı, ''İlçedeki tüm çocukların bu tür faaliyetlere katılabilmesini sağlamak biz öğretmenlerin görevidir'' dedi.

2012-2013 eğitim öğretim yılı başında ilçede yapılan beden eğitimi zümre toplantısında, ilçedeki bazı okulların ildeki müsabakalara gidemediğini ve bu okullardaki çocukların bu tür spor faaliyetlerden yoksun kaldığını tespit ettiklerini ifade eden Baltacı, ''İlçemizdeki tüm çocukların bu tür faaliyetlere katılabilmesini sağlamak biz öğretmenlerin görevidir. Bu nedenle Pazar ilçesi beden eğitimi öğretmenleri olarak okullar arası sportif faaliyetler düzenlemeye karar verdik. Her ay değişik branşlarda çeşitli yarışmalar yapmayı planladık'' dedi.

 


Alan derslerindeki başarının yanında öğrenciler açısından sosyal ve kültürel ile sportif faaliyetlerin de önemli bir yeri bulunduğunu belirten Baltacı, ''Bu ay yaptığımız sportif etkinliklerde top sektirme, penaltı yarışmaları ve futbol karşılaşmaları düzenledik. Önümüzdeki aylarda da değişik branşlarda çeşitli yarışmalar yaparak öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmasını, dostluk arkadaşlık kazanma, yenilme, tebrik etme gibi davranışları kazanmalarını sağlamak amacıyla faaliyetler düzenlemeyi planlıyoruz'' diye konuştu.

BÜTÜN FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1945 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  7  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost