PAZAR'DA KURTULUŞ BAYRAMI HAZIRLIĞI
Pazar'ın düşman işgalinden kurtuluşu törenlerine bir gün kala ilçe belediyesi tarafından hazırlık başlatıldı. Atatürk anıtı boyandı, çelenk alanı yenilendi...


09 Mart 2010 Salı
Pazar’ın düşman işgalinden kurtuluşuna denk gelen 10 Mart öncesi, ilçede temizlik seferberliği yapıldı.

Pazar Belediyesi ekipleri şehrin tüm bölgelerinde çalışma başlatırken, sabah çelenk töreninin düzenleneceği Atatürk anıtı ve etrafında da hummalı bir çalışma başlatıldı.

Belediye itfaiye aracının yardımıyla Atatürk anıtı ve çevresi yağmura rağmen baştan sona yeniden boyandı. Bu arada İŞKUR tarafından Pazar Belediyesi’nde istihdam edilen işçiler ise anıt çevresi ve şehir merkezinde temizlik çalışması yaptılar.

10 Mart Pazar’ın kurtuluş törenleri yarın saat 09.00’da Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başlayacak. Saat 09.15’de Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, makamında tebrikleri kabul edecek. Sat 9.30’da ise Garnizon Komutanlığı’na şükran ziyareti gerçekleştirilecek. Törenler ise saat 10.00’da eski hükümet konağı alanında yapılacak. Havanın yağışlı olması halindeyse törenlerin Pazar Belediye Düğün Salonu’nda yapılacağı belirtildi.


    
 
  Asım KADIOĞLU (09.03.2010 23:24:49)
  orada olsak da olmasak da kurtuluş günleri hep bizim öğrencilik yılları gibi olduğunu düşünerek kurtuluş günleri bir başka huzur kaplar içimi tüm pazarlı hemşerilerimim kurtuluş günlerini kutlarım.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1651 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  9  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost