PAZAR'DA KONFERANSA BÜYÜK İLGİ
Hafız İshak Danış ve Beyoğlu Vaazı Yakup Kabalak, Kızkulesi Derneği'nin Pazar'da tertiplediği geceye katıldılar.


04 Mart 2010 Perşembe
Pazar Kızkulesi Derneği tarafından Pazar İlçe Müftüsü Kemalettin Aksoy’un da katıldığı Pazar Belediye Kültür ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Günümüzde aile yapısı problemler’ konulu konferansa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

İstanbul Beyoğlu Vaazı Yakup Kabalak’ın sunumuyla gerçekleşen gecede, Türkiye’nin önde gelen hafızlarından İshak Danış da Kur’an ziyafeti sundu.

İstanbul Beyoğlu Vaazı Yakup Kabalak, aile toplumun en önemli yapı taşı olduğunu belirterek, “Günümüzde ailelerin parçalanmasının nasıl tehlikeleri beraberinde getirdiğini görüyoruz. O halde bizlere düşen bu çekirdek yapıyı ayakta tutmak ve yeni nesillerin sağlıklı ve mutlu yuvalar kurmasına ön ayak olmaktır. Dikkatli ve düşünceli fertlerin oluşturduğu ailelerde, herkes birbirinin duygularını, isteklerini, tercihlerini önemsediği, takdir ettiği, anlayış gösterdiği için, böyle ailelerde uyumsuzluk ve huzursuzluk hemen hemen hiç olmaz. Onlar sorunlarını nasıl çözeceklerini gayet iyi bilirler. Hatta onlar bazen çözülemeyecek sorunların olduğunu da bilirler.” dedi.

Aileyi kurtarmak için gerekirse yalan söylemenin de caiz olduğunu ifade eden Kabalak, “Söz taşımak büyük ve küçük aileyi nasıl yıkarsa, yıkılan bir aileyi de yalan söyleyerek kurtarmak caizdir. Peygamberimiz büyük aile canımızdan da daha değerlidir sözleriyle aileye verdiği önemi vurgulamıştır. Bizlerde peygamberimizin yolunda giderek onun aile hayatını yaşamalıyız.” diye konuştu.


    
 
  turgay öztürk (08.03.2010 21:25:59)
  Bu zihniyetmi aile sorunlarını çözecek,ön saftaki oturma düzeninden problemleri nasıl çözdükleri belli oluyor zaten. Önde oturanlar bence eşlerinide yanlarına alacak ve beraber bir katılımla o faydalı bilgilerden yararlanacaklardı.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2645 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  7  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost