PAZAR'DA HEYELAN: AHIR YIKILDI
Pazar'ın Ortayol köyünde meydana gelen heyelanda içerisinde 7 büyükbaş hayvan bulunan ahır çöktü. 6 hayvan ağır yaralanırken 1 tanesi kurtarılamadı.


17 Mart 2010 Çarşamba
Rize’nin Pazar ilçesinde sabaha karşı meydana gelen heyelanda içerisinde 7 büyükbaş hayvanın bulunduğu Tevfik Tatlıtürk’e ait ahır çöktü.

Ortayol (Meleskur) köyünde sabah 03.00 sıralarında meydana geldiği tahmin edilen heyelanda ahır içerisindeki hayvanlar çeşitli yerlerinden yaralanırken gün açana kadar kurtarılmayı beklediler.

Sabah, ahıra giden Tatlıtürk ailesi; evlerinin 50 metre arkasındaki ahırın heyelandan yıkıldığını fark etti. Ahır içerisindeki hayvanlar yaralı halde kurtarılırken ayağı kırılan bir inek ise kesildi.

Veteriner ve Pazar ilçe Jandarma ekiplerinin de intikal ettiği olay yerinde yapılan incelemede yaklaşık 80 metrekarelik ahırın kullanılamaz hale geldiği görüldü.

İnekleri bir süre önce kredi çekerek aldığını söyleyen Tevfik Tatlıtürk, “Sabah ahırın halini görünce fenalık geçirdim. Yeşil kartlıyım. Bir süre önce kredi çekerek hayvancılığa başlamıştım. Başımıza bu iş geldi. Yetkililerden yardım ve destek bekliyorum” dedi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2180 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  8  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost