PAZAR'DA, ÇALIŞANLAR İÇİN AKŞAM KUR'AN KURSU
Pazar İlçe Müftülüğü, gündüz çalışmak zorunda olan esnaf ve yetişkinler için akşam Kur'an Kursu açtı.


29 Kasım 2012 Perşembe
İSMAİL AKDEMİRCİ - Pazar İlçe Müftüsü Vedat Başsan, yatsı namazından sonra düzenledikleri Kur'an Kursuna çoğunluğu esnaflardan oluşan 20 kursiyerin katıldığını belirterek, çalışanların gündüz işte ter dökerken, akşam da Kur'an öğrenmek için gayret göstermesinin takdir edilecek bir durum olduğunu söyledi.

Kursun haftada 5 gün yatsı namazlarından sonra 2 saatlik ders verilecek şekilde planlandığını vurgulayan Başsan, ''Sadece Kur'an-ı Kerim dersleri ile yetinmiyoruz. Dini bilgileri de öğretiyoruz. Yaşları 25 ile 60 yaş arasında bulunan kursiyerlerimizin azmini görünce bu ve benzeri kursların açılmamasının ne kadar büyük bir eksiklik olduğuna şahit oluyoruz'' dedi.

 


Pazar Müftülüğü'nün görevlendirdiği Merkez Hatuniye Camii Başimam-Hatibi İbrahim Pişkin, kursiyerlere Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri içeren konularda dersler verdiklerini belirterek, ''Özellikle esnaflardan büyük ilgi ve takdir gördük. Kursa, gündüz işleri sebebiyle Kur'an öğrenmeye fırsat bulamayan vatandaşlarımıza yatsı namazından sonra kurs düzenleyerek, Kur'an öğreniminden mahrum kalmamaları için yoğun çaba sarf ediyoruz. Büyük bir ilgiyle takip edilen derslerde hayli mesafenin alındığını memnuniyetle müşahede edilmektedir'' diye konuştu.

Kursiyerler de, Kur'an öğrenebilmelerine imkân sağlandığı için mutlu olduklarını ifade ettiler.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1801 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  10  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost