PAZAR’DA 29 EKİM COŞKUSU
Pazar’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, İlçe Stadında coşkulu törenle kutlandı.


29 Ekim 2016 Cumartesi
Pazar İlçe Stadındaki tören Kaymakam Selçuk Aslan, Garnizon Komutanı Hava Yüzbaşı Mustafa Çelik ve Belediye Başkanı Ahmet Basa’nın, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Aslan, “ Millet olarak destansı bir zafere ulaştırdığımız milli mücadelemizi yeni, güçlü bir devletle ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın 93. yılına erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Varlığı dünya tarihi kadar eski olan büyük Türk Milleti bugünlere nereden ve nasıl geldiğini asla unutmadan, şanlı geçmişini tüm benliği ile koruyarak, mazisinden çıkarması gereken derslerden geleceğe ışık tutacak anlamlı sonuçlar çıkararak, aydınlık geleceğine sımsıkı sarılıp, her yaştan ferdiyle o geleceğin inşasına tüm azmiyle çalışmaya devam edecektir. Milletimiz; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü, Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti, Cumhuriyetin tüm kurumlarını ve milletin birlik ve beraberliğini korumanın kararlılığı içinde olacağını her zaman ilan etmiş ve bu iradeyi de Cumhuriyet tarihinin en büyük ihaneti olan 15 Temmuz kalkışmasında hainlere karşı sinesini siper ederek, seçilmiş meşru yönetimin yanında yer almış ve yöneticilerimizin dirayetiyle de bu hain kalkışma bastırılarak Cumhuriyetimiz adeta yeniden kurulmuş, demokrasimiz korunmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı, bu cennet vatanı gelecek nesillerimize taşımak üzere bize kutsal emanet olarak bırakan aziz şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin ve Demokrasimizin muhafazasında hakka yürüyen 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin ebediyete kadar var olacağına ilişkin inancımı vurgulayarak aziz milletimin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum” dedi.

 

Fen Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili şiirlerin okunması ve birinci olan kompozisyon, şiirlerin okumasının ardından Cumhuriyetle ilgili yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Aslan, Garnizon Komutanı Hava Yüzbaşı Çelik, Belediye Başkanı Basa tarafından verildi.

Ayrıca Kaymakamlık tarafından bayrama katılan öğrenciler arasından çekilen numaralar ile şanslı öğrenciler 2 el bilgisayarı ve 6 çeyrek altınla ödüllendirildi.

Daha sonra, “Milli Kahramanlar” adlı Dramatizasyon gösterisi, bisiklet gösterisi, “Bayrak” şiirinin tüm tribünlerce okunması, Cumhuriyet ve Demokrasi Oratoryomu, Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibinin horon gösterisiyle devam eden kutlamalar, resmi geçit töreniyle sona erdi.


Anahtar Kelimeler : Cumhuriyet Bayramı , 29 Ekim , Selçuk Aslan , Mustafa Çelik , Ahmet Basa
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7963 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  2  ziyaretçi bulunmaktadır.