PAZAR’A EĞİTİM YATIRIMLARI GELİYOR
Pazar Atatürk Lisesi yıkılarak yerine yenisi yapılıyor. 3 bin 500 metrekare alanda yeni bir Halk Eğitim binası yapımı kararlaştırıldı. Öğretmenevi ödeneği de tamam.


30 Eylül 2007 Pazar
Ak Parti Pazar ilçe başkanı Dr. Ahmet Basa ilçede yapılacak olan yeni yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ahmet Basa yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlçemiz Kirazlık mahallesinde yapımı devam eden Öğretmenevi inşaatı ödenek yetersizliğinden tamamlanamamıştı. Şimdi ise ödeneğin tamamı Rize Milli Eğitim Müdürlüğü emrine gönderildi. İnşaat yılsonuna kadar tamamlanacaktır. Bakanlıktan ihale emri talimatı bekleniyor. Önümüzdeki gün de ihalesi yapılacaktır. Ayrıca Pazar Atatürk Lisesi yıkılarak yerine Toki tarafından aynı yerde 32 derslikli yeni bir okul yapılması programa alındı. Mevcut lisemiz Katori mevkiindeki Anadolu Lisesi’ne taşınacak ve yeni lise inşaatı da kısa sürede tamamlanacaktır. Yine Kapalı Spor Salonu yanında 3 bin 500 metrekare alanda yeni bir Halk Eğitim Binası yapımı programa alındı. 5 kat ve 1 konferans salonundan oluşacak şekilde yapılacak olan Halk Eğitim Binası 2008 yılı sonunda tamamlanacak.”


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , Ahmet Basa , Ak Parti , Rize Milli Egitim , Pazar Ogretmenevi,Kirazlik Mahallesi , Pazar Lisesi , Atatürk
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5465 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  6  ziyaretçi bulunmaktadır.