PAZAR ÜNİVERSİTE DERNEĞİNE YENİ BAŞKAN
Pazar İlçesi Eğitim, Üniversite Birimleri, Araştırma ve Geliştirme Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısında başkanlık el değiştirdi.


15 Mart 2014 Cumartesi
Pazar İlçesi Eğitim, Üniversite Birimleri, Araştırma ve Geliştirme Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı Dernek Binası’nda üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel kurulda 3 dönemdir başkanlık görevini yürüten kurucu başkan Abdullah Uzun yeniden aday olmazken başkanlığa oybirliğiyle Sadık Hür seçildi.

 


Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Seyis’in de katıldığı genel kurulda Sadık Hür başkanlığında oluşan yönetimde şu isimler yer aldı: Halit Savaş, Doç. Dr. Turan Yüksek, Varol Türkyılmaz ve Abdullah Uzun.

Denetleme kurulu üyeliklerine ise Hızır Tonyalı, Mustafa Marangoz ve Ömer Hoşver seçildi.

Kongrede yüksekokul ve fakültenin sorunları, derneğin faaliyet alanları, yapılması gereken işlemler, geleceğe dönük plan ve programlar değerlendirilirken, katılımcılar; fikir ve önerilerini sundu.

Derneğin 3 dönemdir başkanlığını yapan ve bayrağı Sadık Hür’a devreden Abdullah Uzun, yaptığı konuşmada, “Dernek kurulduğunda 3 dönem görev yapacağımız açıklamıştım. Şimdi ise 3 dönem sona erdi. Bugün itibarıyla Başkanlık görevimi bırakmış bulunuyorum. Yerime geçen Yönetim kurulunda beraber çalışmış olduğum arkadaşım Sadık Hür ile birlikte yine derneğin faaliyetlerinde yardımcı olacağım. Makamlar geçicidir. Kalıcı olan yapılan hizmetlerdir. Bugüne kadar neler yaptıklarımızı anlatacak değilim. Bunu konuyla ilgilenen, soran ve yüksekokuldan fakülteye kadar geçirdiğimiz evrede beraber çalışmış olduğumuz yüksekokul müdürlerimiz çok iyi bilir. Bir makamda ilânihaye kalınmaz. Zamanı gelince bırakmasını da bileceksiniz. Pazar’da yaşayan biri olarak başkanlığım her ne kadar bitse de okulumuzun, fakültemizin gelişmesi, büyümesi ve fiziki yapısının düzeltilmesinde bize her ne görev verilirse yine hizmete hazırım” dedi.

Yeni Başkan Sadık Hür ise kongre delegelerine teşekkür ederek, “Kurucu yönetim kurulu üyesi olduğum derneğimizde, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hizmete devam edeceğiz” diye konuştu.


Anahtar Kelimeler : Abdullah Uzun , Sadık Hür
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6455 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  7  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost