PAZAR SAHİLİNDE LEVREK YAKALADI
İlçemiz Pazar'da amatör bir balıkçı, deniz kenarında saçma ile yaklaşık 1 metre boyunda levrek yakaladı.


11 Ağustos 2011 Perşembe
HALİM DEMİRCİOĞLU - Pazar Sahilinde amatör balıkçının saçmayla yakaladığı 1 metre boyundaki devasa levrek balığı ilgi odağı oldu.

Pazar Sahil Camii bitişiğinde, saçma ile deniz kenarında turlarken levrek balığını gördüğünü ve kısa sürede yakaladığını söyleyen Hasan Kanber, "Zaman zaman denize saçma atarım. Özellikle dereye yakın alanda kefal ararken bu devasa levrek balığı saçmaya takıldı. İlk anda şaşırdım. Çünkü Karadeniz’de bu kadar büyük levrek balığına hiç rastlamamıştım" dedi.

Yakaladığı levreği Pazar’daki bir balıkçıya götürdüğünü söyleyen Kanber, balığın anında 100 TL’den müşteriye satıldığını ifade etti.


Anahtar Kelimeler : Pazarda Levrek
    
 
  Hayrettin OĞUZ ( Zelekli) (13.08.2011 11:15:59)
  LEVREK;Yöremizde var olan fakat bilinmeyen bir balık.Levrek balığı çok zeki ve avlanması zor bir balıktır.Levrek balığı dere önleri,liman arkaları ve burun başı dediğimiz yerlerden geçmeyi ve oralarda yem aramayı çok sever.Bir rivayete göre deniz kenarındaki fareleri yemekten çok keyif aldığı söylenir.Yöremizde kefal balığına dinamit atan korsan balıkçıların iyi bildiği ve onu geçit yerlerinde bomba ile avladıkları yöremizde konuşulur fakat bilinmez.Levrek balığını tutan balıkçıyı değilde yiyen vatandaşımızı kıskandım doğrusu.Lezzetli ve keyifli bir balık.E ÇOYURI AGAŞKIMI MUÇE ÇOPİ HİM NÇHOMİ HELALITO GAYAS.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2912 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  3  ziyaretçi bulunmaktadır.