PAZAR MYO'DA FİDAN DİKİMİ
Dünya Orman Haftası kapsamında Pazar’ın siyasetçileri Meslek Yüksekokulu bahçesinde fidan diktiler.


23 Mart 2010 Salı
Pazar Meslek Yüksekokulu bahçesinde Dünya Orman Haftası kapsamında fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Pazar Meslek Yüksekokulu Park Bahçe Süs Bitkileri Bölümü Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı öğretim elemanı ve öğrencilerinin düzenlediği etkinlikte AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, CHP İlçe Başkanı Reşat Kumbasar, MHP İlçe Başkanı Ziya Üstbaş, Üniversite Derneği Başkan vekili Sadık Hür ve Toros Gübre temsilcisi, öğrencilerle birlikte 5 fidanı temsili olarak diktiler.

Pazar Meslek Yüksekokulu olarak Dünya Orman Haftası kapsamında küçük bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Okul Müdürü Yrd. Doç. Turan Yüksek, “Etkinlik kapsamında Pazar Meslek Yüksekokulu Park Bahçe Süs Bitkileri Bölümü Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı öğretim elemanı ve öğrencilerinin önderliğinde küçük bir kaya bahçesi ve peyzaj düzenlemesi yaptık. Burada, dışarıdan getirdiğimiz bitkilerin teşhirini yapmak istedik. 3 dönümlük bu alanda, başta yöremizin florasında olan bitki türleri olmak üzere, bu iklim ve toprak özelliklerine adapte olabilecek park, bahçe ve süs bitkileri açısından önem arz eden otsu, odunsu, çalı ve ağaç formundaki türleri getirip sergilemeyi düşünüyoruz.” dedi.

Pazar'daki sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcilerinin de katıldığı program, Pazar Meslek Yüksekokulu bahçesindeki mini ikramın ardından sona erdi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1801 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  5  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost