PAZAR ESNAF ODASI'NDA KONGRE
Pazar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Onaltıncı Olağan Genel Kurulu yapıldı.


23 Mart 2010 Salı
Pazar Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın 16. genel kurulu, oda toplantı salonunda yapıldı. Mevcut Başkan Turgut Yaşar Sağbaş’ın tek listesiyle girilen kongrede Sağbaş yeniden başkanlığa seçildi.

Rize Esnaf Bölge Birlik Başkanı Muammer Atılgan ve Başkan Yardımcısı Mustafa Gündoğan’ın da iştirak ettiği kongrede, 650 üyeden katılan 55 üyenin oylarıyla Turgut Yaşar Sağbaş 6. kez başkanlığa seçildi.

Teşekkür konuşması yapan Sağbaş, yönetimine duyulan güvene teşekkür ederek, “Esnafımızın her geçen gün artan sıkıntılarının hafifletilmesi için yeni yönetimimizle birlikte çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Kongrede divan başkanlığını yapan Rize Esnaf Bölge Birlik Başkanı Muammer Atılgan da yaptığı konuşmada, küresel krizin ülkede de belirgin şekilde hissedildiğini ve bunun esnaf üzerinde önemli bir baskı oluşturduğunu belirterek, “Özellikle şehir merkezlerinde mantar gibi artan büyük marketler, küçük esnafı ezmektedir. Büyük marketlerin mutlaka şehir dışına çıkarılması gerekmektedir. Hükümetin bu konuda yaptığı çalışmaların hızlanması umudumuzu artırıyor.” diye konuştu.

Turgut Yaşar Sağbaş Başkanlığında Pazar Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Rasim Çorbacı, İmdat Hazır, Ali Bekiroğlu, Hızır Tonyalı, Özer Kurt ve Cahit Karateke.

Denetim Kurulu ise Mevlüt Vural, Tahsin Pirim ve Ayhan Telatar’dan oluştu.


    
 
  Aydin ISLAMOGLU (24.03.2010 12:32:00)
  Degerli büyügümüz,Turgut amcamiz,a görevinde basarilar dilerim..
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2364 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  6  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost