ÖĞRENCİ YURDU İÇİN ANLAŞMA SAĞLANDI
Pazar Meteorolojiye ait 6,5 dönümlük arazinin Yurtkur'a devrinde anlaşma sağlanırken, fakülte açılan Pazar'da 500 kişilik yurt için engel kalmadı.


14 Kasım 2012 Çarşamba
Pazar Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin kurulmasından sonra yurt konusunda bir süredir devam eden çalışmalarda bugün anlaşma sağlanarak önemli bir engel aşılmış oldu.

Meteoroloji 11. Trabzon Böle Müdür Yardımcısı Dursun Bozkurt ve beraberindeki teknisyenler, AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız'ın davetiyle Pazar'a gelerek sorun teşkil eden yerde incelemelerde bulundular.

 


Yapılan inceleme sonrası mevcut yerdeki cihazların 200 metre ilerde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Pazar Meslek Yüksekokulu'na ait arsaya kurulması ve 6,5 dönümlük meteorolojiye ait arazinin de Yurtkur'a devredilmesi konusunda prensip anlaşmasına varıldı.

Meteoroloji 11. Trabzon Böle Müdür Yardımcısı Dursun Bozkurt ve beraberindekiler, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, Üniversite Destekleme Derneği Başkanı Abdullah Uzun ile birlikte, yurt için en uygun yer olarak belirlen Pazar Meteoroloji Müdürlüğü'ne ait 6,5 dönümlük arazide inceleme yaptılar. Heyeti burada Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Pazar Meslek Yüksekokulu Müdürü Şengül Alpay Karaoğlu ve öğretim görevlileri karşıladı.

Heyet tarafından yapılan incelemede, mevcut istasyonun, 200 metre ilerdeki üniversiteye ait alanda kurulabileceğine karar verilince, konunun bir protokolle çözüme kavuşturulması anlamında anlaşmaya varıldı.

AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, Pazar'da Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin önümüzdeki dönem öğrenci almaya başlayacağını ifade ederek, ''İlçemize bir fakülte kurulmasının sevincini yaşarken, alt yapısının da hazırlanması anlamında çalışmalar başlatmıştık. Fakülte binası hazır. Ancak yurt konusunda bir yer sıkıntısı yaşadık. Bununla ilgili sıkı bir takip yaparak meteoroloji müdürlüğüne ait yerin devri konusunda bakanlığı harekete geçirdik. Şimdiye kadar Orman Bakanlığı bu tarz bir devir yapmamış. Bu bir ilk oldu. Sayın Başbakanımızın eğitim konusundaki kararlı tavrı ve sayın meteoroloji yetkililerimizin sıcak yaklaşımları neticesinde arazinin Yurtkur'a devrini protokol ile çözmüş olduk. Hemen süreci başlatıp buraya 250 kız 250 de erkek öğrenci kapasiteli bir yurt yapımına başlıyoruz. Bu anlamda hem fakültemizin kurulması ve hem de yurt konusundaki desteklerinden dolayı Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bakanımız Hayati Yazıcı ile milletvekillerimize de Pazar halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz'' dedi.

Başkan Yıldız, arazi konusundaki problemin ortadan kalkmasıyla yurt kapasitesinin de 250'den 500'e çıkartıldığını ve yeni yurdun hizmete girmesinden sonra mevcut 80 kişilik kız öğrenci yurdunun, orta öğretim öğrencilerine tahsis edileceğini kaydetti.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2476 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  7  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost