MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PAZAR'DA
MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, Pazar'da parti binasını ziyaret etti. Gündemi değerlendiren Didinmez, hükümeti eleştirdi.


07 Nisan 2010 Çarşamba
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, bugün Ardeşen ilçesi, Tunca Beldesi, Hemşin ve Pazar ilçelerinde, teşkilatları ziyaret ederek partililerle hasbıhal etti.

Pazar İlçe Teşkilatında yoğun bir kalabalığın kendisini beklediğini gören Didinmez, “Programımızın uzaması nedeniyle biraz geç kaldık. Sivil toplum kuruluşlarının bizleri beklediklerini öğrendim. Hakkınızı helal edin, geç kaldığımız için programımız aksadı. Ancak, yakın zamanda tekrar Pazar için özel olarak geleceğim ve sivil toplum kuruluşlarıyla da beraber oturup sıkıntıları masaya yatıracağız” dedi.

Pazar İlçe Teşkilatı’nda toplanan partililere bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, hükümetin her şeyi güllük gülistanlık olarak gösterdiğini söyleyerek, “Esasında ülkemizin ve insanlarımızın hali içler acısı. Efendim biz şuraya şu kadar konut yaptık, buraya bu kadar bunu yaptık falan filan şeylerle öğünmek pek doğru şeyler değildir. Hastane yaptık, sağlıkta reform yaptık diyenler sosyal güvenlik sisteminin içine etmişlerdir. SGK Türkiye’nin siyasi tarihi içerisinde hiç bu kadar yükümlülük ve borç batağı içerisinde bulunmamıştır.” dedi.

MHP’nin, koalisyon şartlarındaki güven ortaklığı döneminde uyguladıkları politikaları, yerden yere vuranların; zamanında bir takım taahhütlerde bulunduklarını anlatan Didinmez, “Çukurova’da pamuğun fiyatı şu, Trakya’da ayçiçeğinin fiyatı şu, buraya da geldiler çayın fiyatını 2002 yılında –kayıtlar öyle söylüyor, gelmeden canlı görüntülere de baktık- o günkü rakamla 750 lira olması lazım demiştiler. 280 lira idi fiyat o günkü şartlarda. Şimdi 750 lira dediği çaya 8 sene sonra 90 kuruş verdi.” şeklinde konuştu.

“ÇAYKUR’U PEŞKEŞ ÇEKMEK İSTİYORLAR”
Çay üzerinden oyunlar oynanarak Çaykur’un özelleştirilip bir kısım insanlara peşkeş çekilmek istendiğini de öne süren MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, “Çay hayat damarıdır. Çay üzerinde oyunlar oynanıyor. Çay ve çaycı yok edilmeye çalışılmakta, milli kuruluş olan Çaykur özelleştirilme kapsamı içerisinde yabancılaştırılarak bir kısım insanlara piyasa peşkeş çekilmeye çalışılmaktadır. Geldiğim saatten beri söylüyorum, adını da bilmiyorum ama Bayram mıdır, Ramazan mıdır işte Bayramoğlu mudur nedir bir hemşeriniz bu piyasanın içerisinde biri olarak piyasayı Rizelinin kontrolünden alıp Rizeli üretici hemşerilerine karşı uluslararası bir mekanizmanın devreye sokulmak suretiyle çay ve çaycının bizim yörenin ifadesiyle söylüyorum köküne kibrit suyu ekecek yanlışlıklar yapıyorlar. MHP olarak çayın teminatıyız. Çaykur’u özelleştirmek isteyenlerin de karşısında duracağız.” diye konuştu.

“BALYOZ-ERGENEKON DİYE YALAN YANLIŞ İŞLERLE GÜNDEM SAPTIRILIYOR!”
Hükümetin gündemi saptırmak için yalan yanlış işler yaptığını söyleyen Didinmez, “Şimdi iktidarlarında kalıcı olabilmek için gerçek gündemi de saptırarak yok o harekât yok bu Balyoz’du, Ergenekon’du, indiydi, çıktıydı, Eldiven’di; biri tutuyor biri bırakıyor. Yalan yanlış işlerle, vay işte Türkiye’de şu olacaktı, bu olacaktı diye gündemi farklılaştırarak, birilerini öbürlerine düşman kılarak, eskiden sağ sol diye ayırılan ülkemizi; demokrat-cumhuriyetçi, ötekisi-berikisi, Türk-Kürt gibi suni ayrımlara ve kin, husumet, garez beslemek suretiyle ayrıştırmaya çalışıyorlar.” dedi.

"2 BAŞBAKANI EL ELE TUTTURUP RİZE’DEN GÖNDERİN!"
Rize’den 2 başbakan çıkmasına rağmen ilde bir faydalarının görülmediğini öne süren MHP Genel Başkan Yardımcısı Didinmez, “Rize’ye bakıyorum, 1983’den beri son 27 yılda 2 başbakan Rize’ye fayda getirmemiş, zarar vermiş. Anlaşılan o. Zararın neresinden dönülürse kardır. O zaman, her iki başbakanı da el ele tutturup Rizeliler, Rize sınırlarından dışarıya bir daha gelmeyecek şekilde göndersin.” ifadelerini kullandı.

    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1656 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  1  ziyaretçi bulunmaktadır.