KIZKULESİ DERNEĞİ BAYRAMDA SEVİNDİRDİ
Pazar Kızkulesi Yardımlaşma Derneği bayram sevincini yetim ve dar gelirli çocuklara arife gününden yaşattı. 40 çocuğa bayramlık elbise alındı.


28 Ağustos 2011 Pazar
Bayram sevincini çocuklarla paylaşmak amacıyla, Kızkulesi Yardımlaşma Derneği tarafından bayram arifesinde giyim yardımında bulunuldu.

Kızkulesi Derneği Başkanı Cihan Bayram bu bayramda da özellikle çocukların yüzünü bir nebze olsun güldürebilmek, onlara bayram sevinci yaşatabilmek adına yardımlarda bulunduklarını ifade ederek, "Bayramlar sevinç, birlik ve beraberlik günleridir. Yetim ve dar gelirlilerin gözetildiği yardımlaşma ve dayanışma günleridir. İşte böyle bir günde, kendi çocuklarımızı sevindirdiğimiz gibi yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara da bir nebze olsun bayram sevincini yaşatmak amacıyla bayram arifesinde 40 çocuğa giyim yardımında bulunduk" dedi.

Bu yıl Afrika'daki insanlık dramına da sessiz kalmamak adına çalışma yaptıklarını söyleyen Cihan Bayram, "Derneğimizin kuruluşundan bu yana her ramazan ayında 200'e yakın aileye gıda yardımında bulunuyorduk. Ancak bu yıl Afrika'daki açlık ve sefaletle yaşam mücadelesi veren insanların ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılamak amacıyla 10 milyarlık gelirimizi Afrika'ya yardım için yönlendirdik. Bu sebeple bu Ramazan ayında ancak 40 aileye yardım paketi ulaştırdık. Dernek olarak bayramdan sonrada okul müdürleri ve öğretmenlerle irtibata geçip kırtasiye ve giyim yardımında bulunacağız. Bu vesileyle Kızkulesi Derneği olarak, yardımlarını esirgemeyen değerli işadamlarımıza, esnaf ve hayırsever halkımıza canı gönülden teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler : Pazar Kızkulesi derneği
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3716 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  10  ziyaretçi bulunmaktadır.