KIZ MESLEK LİSESİNDE TURİZM HAFTASI ETKİNLİĞİ
Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Pazar Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından bir program düzenlendi.21 Nisan 2010 Çarşamba

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli faaliyetlerle bulunan Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri Koro halinde “Türkiyem” adlı şiiri okudular. Skeçlerde ise “Gelin Kaynana Atışması” adlı tiyatro izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Pazar Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından öğretmenevi salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan, AK Parti İlçe Başkanı Adem Yıldız, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Metin Atasaral, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Daha sonra, Okul’un Coğrafya Öğretmeni Halil Atmaca, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Atmaca, Bu haftanın kutlanmasının asıl amacı bacasız sanayi dediğimiz Turizminin anlamını anlatmak, ulus olarak halkımızı turizm konusunda bilinçlendirmek, ülkenin gelişmişlik düzeyine katkıda bulunmak olduğunu belirterek, “Turistler bizim ulusal konuklarımız olduğu için onlara Türk misafirperverliğini özenle gösterelim. Onlara karşı yapacağımız hizmetlerde daima ülkemizin geleceğini düşünerek hareket edelim. Okulumuz Pazar Kız Teknik ve Meslek Lisesi yiyecek ve içecek hizmetleri bölümünde aynı amaca yönelik eğitim verilmektedir. Okulumuzun bu bölümünde ülkesine ve insanlara değer veren, Atatürk’ün de belirttiği gibi ülkesini çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmayı hedefleyen çalışkan güler yüzlü ve işinin ehli personeller yetiştirilmeye özen gösterilir. Turizm okullarında ve okulumuzda yetişmiş insan gücüyle ülkemizin turistik değerleri tanıtılır, korunur ve geliştirilmeye çalışılır.” şeklinde konuştu.

Turizm haftası münasebetiyle düzenlenen program, anaokulu öğrencilerin gösterileri ile Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin profesyonel mankenleri aratmayacak şekilde sundukları defile ve yöresel yemek ikramıyla sona erdi.

Ayrıca, Pazar Kız Teknik ve Meslek Lisesi döner sermaye işletmesi tarafından El Sanatları ve Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisi, Bilişim Teknolojisi, Yiyecek-İçecek Hizmetleri atölyesinde üretilen ürünler 21–22 Nisan tarihlerinde satılmak üzere halkın hizmetine sunulacak.


    
 
  biricik (19.08.2010 20:24:20)
  elbette bir gun bıtecektı bu mutlu gunlerımız herkese cok alısmıs ve cok sevmıstım iiki tanımısm sızlerı çok seviyorum arkadaslarımm
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5412 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  5  ziyaretçi bulunmaktadır.