KAYMAKAMDAN ŞAMPİYONLARA MORAL
Kaymakam Güney, Türkiye kızlar basketbol yarı final karşılaşmalarına katılacak olan Kız Meslek Lisesi öğrencilerini kabul etti.


22 Nisan 2010 Perşembe
Rize’de düzenlenen okullar arası genç kızlar il basketbol turnuvasının şampiyonu ve Erzurum’da yapılan basketbol bölge grup müsabakalarında da birinci olan Pazar Kız Teknik ve Meslek Lisesi 26 Nisan 1 Mayıs tarihleri arasında Amasya’da yapılacak olan Türkiye Kızlar basketbol yarı final karşılaşmaları öncesi Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’i makamında ziyaret etti. Her konuda destek alan şampiyonlar final öncesi moral depoladılar.

Pazar’ın sporda misyon ve vizyon sahibi bir ilçe olduğunu kaydeden Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Bu sadece söylem olarak söz olarak ortaya koyulan bir iddia değil, sonuçlarla da bizzat görülen ve kabul edilen bir gerçek. Sporda bu denli başarılı olan sportif faaliyetleri benimsemiş olan ilçenin okul bazında amatörce sporcu yetiştiren okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi desteklememiz bizlerin başlıca görevidir. Biz bunu öncelikli görev addediyoruz ve bu şekilde davranıyoruz. Tabi desteğimiz elimizdeki imkanlar ölçüsünde muhakkak oluyor. Birde başarılı okulların sayısı artıkça bizimde üzerimizdeki yük artmış oluyor. Ama biz bugüne kadar hiçbir fedakarlıktan çekinmeden kaçınmadan elimizdeki imkanları sonuna kadar zorlayarak başarılı olan öğrencilerimize her zaman destek oluyoruz.” dedi.

Amasya’da yapılacak olan Türkiye kız basketbol yarıfinal karşılaşmalarında ilçelerini temsil edecek olan Pazar Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri ile bir araya geldiklerini belirten Kaymakam Güney, “Sadece maddi olarak destekleme değil ilçenin kaymakamı olarak sporda başarılı olan okullarımızın idarecilerini o konuda fedakarlık gösteren öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi gerek kamuoyuna duyurmak ve kamuoyu ile paylaşarak onları teşvik etmek il düzeyini aşıp ulusal alanda gerçekleştirilecek müsabakalar öncesi kendilerine zaman ayırıp sohbet edip onları cesaretlendirmek noktasında da kendimi görevli addediyorum. Bu konuda da elimden gelen desteği sağlıyorum. Ümit ediyorum bu yavrularımız gittikleri yerde amatör ruhla zor şartlar altında fedakârlıklarıyla kendi heyecanlarını ve kabiliyetlerini birleştirip Pazar’ımızı en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Bizlerde onların bu başarılarını güzelliklerini tüm Pazar halkıyla paylaşıp sevincimizi katlayacağız. Sizlerde bu başarıları basın olarak kamuoyu ile paylaştıkça bu gençlerimizin spora olan ilgisi daha da artacaktır” şeklinde konuştu.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1596 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  23  ziyaretçi bulunmaktadır.