KAYMAKAM ASLAN'A VEDA ZİYARETİ
Tayini Osmancık ilçesine çıkan Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan’ı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri makamında ziyaret etti.


02 Aralık 2016 Cuma
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu Müdürü Reşat Önder, Müdür Yardımcısı Nurten Bank, öğretmenler Burçak Sevindik ve Özlem Memişoğlu ile Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri Kaymakam Selçuk Aslan’ı makamında ziyaret etti.

Öğretmen ve öğrenciler Kaymakam Aslan’a yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ederek yeni atandığı Osmancık Kaymakamlığı görevinde başarı dilediler.

Kaymakam Aslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Özel Eğitim Sınıflarımızda öğrenim gören en özel öğrencilerimiz hem aileler hem de eğitim sektörünün yönetim paydaşları olarak bizlerin kıymetlileridir. Onların eğitim seviyelerindeki olumlu yönde her ivme bizleri sonsuz mutlu kılmaktadır. Bu konuda öğretmenlerimize özverileri için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Aslan, Engelliler Haftası Münasebetiyle bir de mesaj yayımladı. Mesajında, şunları kaydetti:
“Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu olmayıp sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Hiç bir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığı, her normal insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Engelli vatandaşlarımıza verebileceğimiz en büyük destek onlara saygı göstermek, onlarında toplumun eşit bir paydaşı olduğunu kabul ederek, dışlamamaktır. Bunun için de engellilere acıyarak değil belli imkanlara ulaşma hususunda önlerinde ki engelleri kaldırarak yardımcı olmalıyız. Engellileri toplumun ayrımcılığa uğrayan, dışlanmış bir kesimi olmaktan, birilerinin yardımına muhtaç olmaktan çıkarmalıyız. Özellikle şehirlerimizin mimarisini ve günlük kullanım alanlarımızı engelli vatandaşlarımızın da kendi imkânlarıyla ulaşım sağlamalarına imkan sunacak şekilde tasarımlamak zorundayız. Unutmamız gerekir ki engelli vatandaşlarımızın ayrı dünyaları yoktur. Bu dünya hepimizin. Bunu bilerek yaşayalım ve yaşatalım. Onların hayata bağlanmaları için bir elde biz uzatalım ve bütün engelleri beraber aşalım.”


Anahtar Kelimeler : Selçuk Aslan , Nimet Büyük , Reşat Önder , Nurten Bank , Burçak Sevindik , Özlem Memişoğlu , Engelliler Haftası
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6806 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  2  ziyaretçi bulunmaktadır.