KARE KARE KARADENİZ
Fotoğraf sanatçısı Resul Çelik’in objektifinden kare kare Karadeniz.


14 Ağustos 2011 Pazar
FATİH SULTAN KAR - Karadeniz doğal güzellikleriyle her zaman fotoğrafçılar için vazgeçilmez bir mekan olmuştur. Karadeniz’in doyumsuz güzelliklerini yarınlara taşıyan, fotoğraflayan Resul Çelik Fotoğrafa gönül veren bir Çayelili hemşerimizdir. O Karadeniz’i objektifiyle evimize iş yerimize taşıyor. Çelik bir başına çıktığı bu yolda aynı zamanda Rize ilinin gönüllü turizm elçisi gibi görev yapıyor. 1972 yılında Çayeli’nde doğan Çelik Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde açmış olduğu ellinin üzerinde fotoğraf sergisi ile Rize ilinin tanıtımına da büyük katkılar sağladı. Çelik daha çok manzara ve porte çalışmalarına ağırlık veriyor.

Kare kare Karadeniz
Resul Çelik bu güne değin yaptığı çalışmalara bir Rize fotoğrafları albümü ile fotoğraf sevenlerle paylaşmayı hedefliyor. Bu bağlamda Rize ilinin kültürü ile ilgili yetkililerinde desteğini bekliyor. Çelik ülkemizin ünlü gezgin fotoğrafçısı Ersin Alok’u örnek alıyor ve onun görüşlerine fotoğraflarına hayranlığını dile getiriyor

Doğa tutkunu bir fotoğrafçı
Resul Çelik fotoğrafla ilgisini ve memleket sevgisini şöyle dillendiriyor: "Fotoğrafın yaşanan bir anı saptama gücü vardır. Karadeniz doğanın her renginin olduğu yeryüzü cennetidir. İşim gereği İstanbul’da yaşıyorum. Bu durum memleket özlemi oluşturuyor. Fırsat buldukça Karadeniz’e koşuyor, fotoğraflar çekiyorum. Özlemim çektiğim fotoğraflara da yansıyor. Fotoğrafçılık mesleği yanı sıra bir doğa tutkunuyum. Bu işin okulunda okumadım. Fotoğraf dergilerini takip ediyorum. Bu konuda deneyimli isimlerden bilgiler alıyorum. Geziyor, görüyor ve fotoğraf çekiyorum. İnsanların bilmediği güzellikler keşfetmek ve onları fotoğraflamak en büyük tutkum. Karadeniz’de doğa çok mükemmel. Bu mükemmellikleri fotoğraflamaktan büyük haz alıyorum. İstanbul’un gündelik stresinden fotoğraf çekerek kurtuluyorum."

Resul Çelik ile fotoğraf ve sergi çalışmaları için diyaloga geçmek isteyenler 0 535 679 53 61 nolu telefonla iletişime geçebilirler.


Anahtar Kelimeler : Karadeniz fotoğrafları
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6320 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  3  ziyaretçi bulunmaktadır.