PAZAR'DA KAN BAĞIŞINDA HEDEFE ULAŞILAMADI
Rize Kan Merkezi ve Kızılay Pazar Şubesi'nin organizesiyle Pazar ilçesinde 4 gün önce başlatılan ‘kan bağışı’ kampanyası bugün tamamlandı.


01 Nisan 2010 Perşembe
Pazar Merkez Camii önünde Kızılay'a ait tam teşekküllü otobüste Pazartesi günü başlayan kan bağışı kampanyasında 4 gün içerisinde 90 kişinin kan bağışında bulunduğu belirtildi.

İlk gün Pazartesi 25, Salı günü 19, Çarşamba günü 22 ve Perşembe günü 24 kişinin kan verdiği Pazar’da beklenilen hedefe ulaşılanamadı.

Kan bağışı kampanyasıyla ilgili açıklama yapan Dr. Mediha Koçak, 4 günde beklenen ilgiyi görmediklerini belirterek, “Kan bağışı kampanyasına Pazar’da istediğimiz ilgiyi göremedik. 4 günde en az 144 ünite kan bağışı hedefliyorduk. Ancak 90 ünite bağış gerçekleştirebildik. Diğer ilçelerimize baktığımızda Pazar’da bir ilgisizlik göze çarpıyor. Burada toplanan kanlar sadece Rize’de değerlendirilmiyor. Diğer il ve ilçelere gönderiliyor. Pazarlı vatandaşlarımız şunu unutmasınlar, bu kanlar belki de başka bir memleket köşesinde yine bir başka hemşerilerinin canını kurtarabilir.” dedi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1913 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  6  ziyaretçi bulunmaktadır.