HÜKÜMET KONAĞI İNŞAATI YENİDEN BAŞLIYOR
İlçemiz Pazar’da yapılmakta olan ve bir süre önce mahkeme kararıyla durdurulan Yeni Hükümet Konağı inşaatının yeni firmaya yer devir teslimi yapıldı.22 Mart 2014 Cumartesi

Pazar’da yapımına başlanan ve önceki müteahhide yapılan itiraz nedeniyle bir süredir imalatı bölge idare mahkemesi tarafından durdurulan Hükümet Konağı ve bitişiğindeki üzeri park, altı oto park olan inşaat yeri teslim edilen yeni firma tarafından birkaç gün içinde imalatına başlanacak.


Yeni firma AK Mühendislik müteahhidi Ahmet Yaroğlu, İlçe Kaymakamı Selçuk Aslan, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Belediye Fen İşleri Müdürü Varol Türkyılmaz’ın da hazır bulunduğu Hükümet Konağı inşaat alanında, Rize İl Özel İdaresi yetkilisi ile yaptıkları karşılıklı sözleşme ile yapım görevini teslim aldı.

 


Burada konuyla ilgili açıklamada bulunan Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, “Eylül ayında yer teslimi yapılarak Pazar Hükümet Konağı inşaatına başlanmıştı. Ancak ihale mevzuatından kaynaklanan bazı nedenlerle Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından iş durdurularak Kamu İhale Kurumu tarafından müteahhit değiştirilme durumunda kalınmıştı. Bu gün Pazar Hükümet Konağı inşaatı noktasında yeni yüklenici firmayla sözleşme imzalanarak yer teslimi yapıldı. 540 gün imalatın gün süresi 4 milyon 847 bin TL + KDV sözleşme maliyeti söz konusudur. Pazar ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Yeni Müteahhit Yaroğlu ise yaptığı açıklamada, gelecek hafta içerisinde çalışmalara başlayacaklarını belirterek, “İtirazımız sonucu mahkeme kararıyla iş bize verildi. İnşallah bu işi süresinden önce bitirmeyi hedefliyoruz. Elimizden geldiğince en iyi şekilde inşaat imalatını tamamlayacağız” diye konuştu.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3154 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  6  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost