PAZAR FUAT ERGENÇ İLKÖĞRETİM OKULU BİRİNCİ OLDU
Pazar'da ilköğretim okulları arasında yapılan bilgi yarışmasında Fuat Ergenç İlköğretim Okulu öğrencileri, birinci oldu.


19 Nisan 2010 Pazartesi
Pazar Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve ilçedeki 10 okulun üçlü guruplar halinde 30 öğrenci ile katıldığı bilgi yarışmasında 150 puan alan Fuat Ergenç İlköğretim Okulu birinci oldu.

Pazar Öğretmenevi salonunda yapılan yarışmaya Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrencilere Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgisi, Fen Bilgisi ve Genel Kültür dallarında toplam 20 soru soruldu. Fuat Ergenç İlköğretim Okulu 20 sorunun 15’ine doğru cevap vererek birinci oldu.

Yarışmada Haberal İlköğretim Okulu 140 puan ile ikinci olurken, Ahmet Mesut Yılmaz İlköğretim okulu ile Ahmet Tahta Kılıç ilköğretim Okulu 130’şar puan alarak üçüncülüğü elde ettiler.

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, yarışmada sadece Fuat Ergenç İlköğretim Okulu’nun birinci gelmediğini, tüm okulları birinci olarak gördüğünü belirterek, “Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyorum. Ayrıca öğrencilerimizi yetiştirerek bu dereceye ulaştıran idareci ve öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum.” dedi.

YARIŞMA BİRİNCİSİ FUAT ERGENÇ İLKÖĞRETİM OKULU

YARIŞMA İKİNCİSİ YAŞAR MEDİNE HABERAL İLKÖĞRETİM OKULU

YARIŞMA ÜÇÜNCÜSÜ AHMET MESUT YILMAZ İLKÖĞRETİM OKULU

YARIŞMA ÜÇÜNCÜSÜ AHMET TAHTAKILIÇ İLKÖĞRETİM OKULU


    
 
  serpil abdullah (28.10.2012 20:57:06)
  okulum seni çok özledim
 
  serdar pekşen (08.02.2012 13:28:13)
  nasilsiniz iyimisiniz beni tanimissiniz ama ben sizleri cok iyi tanirim
 
  tahsin arı (25.04.2011 13:05:48)
  o da bişey mi biz afyon da köyden gelip, ne gözde okul, ne özel okul hiç birini dinlemeden il birincisi olduk. kabul etmediler sorular yenilen di yine birin ci olduk. oda ne herkesin zoruna gitmiş. bi okul köden gelip şehirdekini geçemezmiş. ne vli ne kymkam ne mlli eğtm müdürleri hiç biri tebrik etemedi.
 
  mustafa pehlivanlar (06.01.2011 11:31:02)
  bizi asla ve katla geçemezler
 
  fuat ergenç (02.12.2010 13:47:56)
  okulumla, öğretmenlerimle ve okuldakı tum ogrencilerle gurur duyuyorum fuat ergencten mezun oldugum için de okulumuz dıger koy okullarından daha ii hatta merkez okullaından bıle daha ii okuldur
 
  merve morgül (13.09.2010 12:48:56)
  ilk olarak öğretmenim Fikret noğuta teşekür edrim biz çoğu gibi baktı yetiştirdi ona saygılarımı sunar
 
  muhammet (15.05.2010 21:34:30)
  benimde sınırlendığım nokta hediyeler ipe sapa alınacak bir hediye deildi yanı leptop gibi hediyeler beklenıodu ama koy okulu olduğu için fuat ergenç iöo sadee bir kıtap ve tışortle yetindiler bir koy okulunun 1. olması sevindirecek bı olayken üzülüyorlar... bu arada bilgi yarışmasında bir hocamız kendi okuluna da doğru cevabı verırken yakalandılar lutfen emeğe saygı gülizar hanım kalbınızı kırdıysam özür diliyorum ben sadece rizedeki eğitim bakımına biraz karşımm.tekrar dan özür diliyorum...
 
  EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ (26.04.2010 17:35:10)
  Tüm öğrencileri eğitmenleri ve velileri tebrik ederim.Bir bilgi yarışması için gereksiz yere birbirinizi gereceğinize Pazardaki tüm okullarda, sbs ve liseler için üniversite giriş sınavında türkiye genelinde başarı yakalayında hepinizi alkışlayalım sondan 3. sondan 10.u bu mu başarılı okullar (sbs-ve üniversite giriş).Bilgi yarışmalarında başarılı olmak, her okulda %1 ya da %2 başarılı öğrenci çıkarmak başarı değildir Rize genelinde yapılan seviye sınavında pazar dan hiçbir okul yok bence bunu sorun edin , zaman problemleri çözme ve başarıya odaklanma zamanıdır eğitimciler ,idareciler ve aileler çocukları başarıya motive etmeye çalışın tek hedefiniz bu olmalı yoksa bir sürü işssizlik ve başka problemlerle karşı karşıya kalacağız.

ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI DEĞİLSENİZ SORUNUN BİR PARÇASISINIZ DEMEKTİR.
 
  muhammet kadıoğlu (23.04.2010 20:38:00)
  gülizar hanım dediklerim sizi kırabilir mi bilmıoyorum ama ben hine soyleyeceğim.. biz neden hırslıyız çünkü biz her kulvarda birincilik heefleyen öğrenciler ve okul olarak hırsımızla ,azmimizle ,bilgimizle,kısacası herşeyiyle en ii okul ilçemizde fuat ergençtir buda değişmeyecektir
saygılarımla,
 
  Gülizar KARADOĞAN (21.04.2010 18:44:11)
  Ben de bir öğretmen ve bir anne olarak, Mehmet Beyin hırsını anlamış değilim.Çocuklarımız yarışmaktan bu kadar sıkılmışken "en iyi biziz" tarzı cümlelerin doğru olmadığını düşünüyorum.Ordaki öğrencilerin hepsi çok iyidir.O andaki heyecan, konsantre olamama küçük hatalar yapmalarına sebep olmuş olabilir.Siz olaya bu boyutta bakarsanız bu yorumları okuyan Fuat Ergenç İ.Ö.O. öğrencilerinin tavrıda değişebilir.Önemli olan bir araya gelmek, dostluk kazansın diye uğraşmaktır.Yoksa herkes 1 olur,2 olur ,3 olur.Bizler için her öğrenci kendi çapında başarılıdır.Bir de bu açıdan düşünün lütfen.Öğrencilerimizin üzerinden başarı yarışına girmemeliyiz.Yarışmaya katılan tüm öğrencileri kutluyorum.Emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ederim.
 
  Faik OĞUZ (21.04.2010 13:59:00)
  Sevgili Mehmet Sağbaş.Elbette siz iyisiniz..Benim daha iyi yapabileceğim bişe yok.Bizim zamanımız geçti..Kötünün iyisi demekle sizi kırdıysam özür dilerim.Ama önce çocukları kutladım ve başarılarının devamını diledim.Ben 52 sene önce Merdivenli İlk okulundan mezun oldum.Fuat Ergenç öğrencileri,Benim okulumun öğrencileri,benim çocuklarım sayılır.Tabiki onlarla Gurur duyarım.Ama biz dedelerin gözü doymuyor.İstiyoruz ki şampiyonlar tam puan alsın hiç eksikleri olmasın..Daha iyi olsunlar istemekten kendimizi alamıyoruz.Dileğim budur.Orda yanlış tabir kullanıp sizi üzdüğüm için üzgünüm...Tekrar Yarışmaya katılan tüm öğrencileri yürekten kutluyor.Başarılarının 20 de 20 olmasını yürekten diliyor .Gözlerinizden öpüyorum
 
  Mehmet Sağbaş (20.04.2010 20:39:07)
  Siz daha iyisini yapana kadar en iyi biziz.Eleştiri yapacağına gurur duy.Kötünün iyisi dediğin okul 3 yıldan bu yana bilgi yarışmalarında zirveye oynuyor.
 
  Faik OĞUZ (20.04.2010 12:45:37)
  Fuat ERGENÇ ilk öğretim okulu öğrencilerini yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum.Ancak birinci olmalarına rağmen 20 sorudan 15 ine doğru cevap verebilmeleri kötünün iyisi olduklarını gösterir.
Yarışma çok faydalı.Organize edenlerede teşekkürler.Birde yarışmacıların isim-soyisim lerini öğrenebilsek habercide işini yapmış olurdu
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 9777 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  2  ziyaretçi bulunmaktadır.