ENDÜSTRİ MESLEK, YENİ YERİNE TAŞINACAK
Pazar'da Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi inşaatına başlanırken eski binanın da ilçede yeni kurulan fakülteye devredilmesi planlanıyor.


19 Kasım 2012 Pazartesi
HALİM DEMİRCİOĞLU - Pazar İlçesi Kocaköprü köyü sofuoğlu mevkiinde hazineye ait 10,5 bin metrekare yüzölçümlü alana kurulması planlanan 16 derslikli Pazar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okulunun inşaatına başlandı.

İnşaatın 2013 yılı kasım ayı sonunda tamamlanması hedefleniyor. Söz konusu alanda 16 derslik ve 3 atölye olmak üzere dört bina yapılacak.

AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, Katori mevkiindeki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Pazar Meslek Yüksekokulu'nun bitişiğinde bulunan Pazar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin yeni binanın tamamlanmasının ardından buraya taşınacağını belirterek, ''Eski bina ise taşınma işleminin ardından üniversiteye devredilecek. Yeni kurulan Pazar Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin hizmetine verilecek. Fakültenin ilçemizi için çok kıymetli olduğunun bilincindeyiz. Sayın Başbakanımızın ilçemizi fakülte ile onurlandırması, heyecanımızı ve çalışma azmimizi ikiye katladı. Bu nedenle öncelikli olarak yurt sorununun çözümü noktasına meteoroloji ile bir protokol yaptık. Üniversitemize ait arazinin hemen bitişiğindeki meteorolojinin yerini protokolle devralarak 500 öğrenci kapasiteli yurt için çalışma başlattık. Şimdi de yüksekokulumuzun bitişiğindeki teknik ve endüstri meslek lisesi için yeni binanın inşaatını başlattık. Bu okulumuzu yeni binasına taşıyıp yüksekokul ve fakülte kampüsünü genişletmiş olacağız'' dedi.

 

    
 
  ishak akın (02.12.2012 15:14:13)
  sn yetkılıler bu güzel hızmetler güzel pazarımıza yakışıyor böyle hızmetlerın devamını temennı edrın allah razı olsun emegı gecen herkese saygılarımla
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2323 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  9  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost