DOLAR BOZDU, ÖĞRENCİYE YEMEK KAZANDI
Pazar’da gurbetçi vatandaş yastık altındaki dolarını bozup, ilçedeki lokantadan kazandığı bedava yemek promosyonunu da öğrenciye bağışladı.


06 Aralık 2016 Salı
CENGİZ YILDIRIM - İlçemiz Pazar’da 71 yaşındaki gurbetçi vatandaş yastık altındaki 33 bin dolarını bozup, kampanya düzenleyen ilçedeki lokantadan kazandığı 45 gün bedava yemek promosyonunu da üniversite öğrencisine bağışladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yastık altındaki dövizlerin TL’ye çevrilmesi yönündeki isteği üzerine Rize Pazarlı gurbetçi vatandaş, Almanya’da kazanıp yastık altında sakladığı 32 bin 700 dolarını bozdurdu.

İlçedeki bir lokantada 10 bin dolar bozana 15 gün ücretsiz yemek kampanyasına katılan 71 yaşındaki Müslim Genç, 45 günlük bedava yemek promosyonunu da bir üniversite öğrencisinin faydalanması için bağışladı.

50 sene yurtdışında çalıştığını söyleyen Müslim Genç, “Para bulunur ama devlet bulunmaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine yurt dışında çalışırken kazandığım 33 bin 700 doları bankaya gidip bozdurdum. Yine ilçemizde döviz bozmaya teşvik için düzenlenen kampanyayı duydum. Bundan da bir üniversite öğrencimiz faydalansın diye makbuzumu buraya getirdim. O da 45 gün bedava yemek kazandı. Hem ben rahatladım hem ülkem kazandı hem de öğrencimiz. Çok mutluyum. Herkesin de artık bu yabancı para varsa yastık altında elinden çıkarması gerektiğini düşünüyorum. 50 yıl yurt dışında çalıştım. Gitmediğim Avrupa ülkesi kalmadı. Bizim ülke gibi cennet vatan yok. Ülkemizin kıymetini bilelim. Devletimize sahip çıkalım. Bize düşmanlık edenlerin parasını saklamayalım” dedi.

Bu arada ilçede lokantacılık yapan Yahya Terzi ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı çağrı ile kendilerinin de bir kampanya düzenlediğini ifade ederek, “Usta Kebap Lokantası olarak 100 dolar bozana çorba ile başlatıp 10 bin dolar bozana da 15 gün bedava yemek kampanyamız ile biz de Cumhurbaşkanımızın isteğine destek veriyoruz. 2 gündür yoğun bir şekilde dolarını bozan makbuzu ile geliyor. Gurbetçi amcamız da 32 bin 700 dolar bozarak geldi. Yaklaşık 45 gün bir üniversite öğrencimize bedava yemek vereceğiz. Herkes bu vatan millet mücadelesinde elinden gelen fedakarlığı yapmalıdır. Benim dolarım yok yemeğim var. Böyle katkı sunuyorum. Doları olan bozsun. Olmayan bozana destek olsun” diye konuştu.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7013 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  7  ziyaretçi bulunmaktadır.