CHP MİLLETVEKİLLERİ PAZAR'A GELDİ
CHP'li 4 milletvekili, ilçenin sorunlarını tespit amacıyla Pazar’a geldi.


19 Eylül 2012 Çarşamba
İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Tekirdağ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Candan Yüceer, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Bursa Milletvekili İlhan Demiröz beraberinde İl Başkanı Mehmet Aslankaya ile Pazar'ı ziyaret ederek İlçe Başkanı Hasan Banko, İl Genel Meclis Üyesi Erdal Biber ve partililerle bir araya geldi.

İl Başkanı Aslankaya, Milletvekillerini partililere tanıttıktan sonra dün yapılan çok içerikli konuşmaların basın tarafından verilmediğini belirterek, bizi sevmediklerinden değil, AK Partiden çekindikleri için veremediklerini söyledi.

 


İlçe Başkanı Banko ise yaptığı konuşmada ülkenin gidişatının hiç de iyi olmadığını belirtti.

Partililerin sorunlarını ve sorularını dinleyen CHP Milletvekillerinden İstanbul Milletvekili Çelebi, yaptığı konuşmada, ''Bugün burada sizlerden bilgi almış olmak, önerilerde bulunmak, bizim eksiklerimizi bizimle paylaşmış olmanız en güzel ilişki ve diyalog mekanizmasıdır'' dedi.

Çelebi, artık milletvekillerinin yalnız mecliste değil, basına çıkarak değil, bölgelere giderek, halkla iç içe çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, ''Biz muhalefetiz bir şeyler yapmak mecburiyetindeyiz. İktidar olarak yapacaklarımız var. Muhalefet olarak yapacaklarımız var. Bu sorunlar bize yansıdığı zaman mücadelemizi veririz. Tabii ki iktidar gibi her şeyi belirleyen, şekillendiren, yöneten noktada değiliz. Ama meclise taşımak soru önergesi vermek ve ilgili birimlerde görüşürüz'' dedi.

Nasıl bir Türkiye istiyoruz konusuna terörle başlamak istediğini ifade eden Çelebi, ''Türkiye'nin yaşadığı dram kabul edilir noktada değil. Bu iktidar geldiğinde terör sıfır noktasına inmişken, komşularla toleranslı olacağını söylerken sıfır noktayı sorun haline getiren bir iktidarla Türkiye karşı karıya. Ama bu iktidara bu halk bütün bunlara rağmen bir güç ve destek veriyor'' diye konuştu.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
''Niye bu şehit cenazeleri genel müdürlerin, bakanın, müsteşarın, zenginlerin evine gelmiyor. Fakirlere, çiftçilere, bu ülkede bir metrekare toprağı olmayan insanların evine geliyor. Bu bir oyundur. Bakın şimdi yeni anayasa yapmaya çalışıyorlar bu bir bölünmedir. Bunlarla aynı masaya oturma değil, aynı havayı bile solumamak gerekiyor.''


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1907 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  6  ziyaretçi bulunmaktadır.