CHP: 'PAZAR KÜLTÜR MERKEZİ AÇILSIN'
Pazar’da CHP, Kültür Merkezi olarak yapılmış binanın amacı doğrultusunda faaliyete geçmesini istiyor.


02 Nisan 2010 Cuma
Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Pazar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Reşat Kumbasar, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Yüksekokulun açıldığı bir dönemde artan gençlik sayısını göz önünde bulundurarak gençlerin kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerinin yapılabileceği bir ortam hazırlama amacıyla inşa edilmiş olan Kültür Merkezinin açılması köklü bir kültüre sahip olan Pazar halkına önemli bir hizmet olduğunu düşünmekteyiz. Açılacak olan Kültür Merkezi toplantı, konferans, tiyatro, sinema gibi etkinliklerin yapılabileceği bir mekân olarak yalnız gençliğe değil Pazar halkına da önemli hizmetler verecektir. Kültür Merkezinin açılmasıyla gençlerimiz kahve köşelerinde ve sokakta boş dolaşmaktan kurtulacakları gibi kötü alışkanlıklardan da uzak kalacaklardır.”

Kumbasar, Belediye buranın giderlerini daha ekonomik karşılanabilmesi gerekçesiyle Belediyeyi Kültür Merkezine taşımayı düşündüğünü ifade ederek, “Oysaki Kültür Merkezinin altında bulunan otoparkın hizmete açılmasıyla bu sorunun ortadan kalkacağı bir gerçektir. Buradan elde edilen gelir Kültür Merkezinin giderlerini karşılayabilecek durumdadır. Bu şekilde işsiz gençlerimize de iş imkânı sağlanmış olacaktır. Belediye ve Kültür Merkezinin aynı binada faaliyet göstermesi iş verimliliği açısından sağlıklı bir yaklaşım olarak düşünmemekteyiz. Kaldı ki bu bina Belediye çalışmalarının yürütülebileceği şekilde inşa edilmemiştir. Kültürel etkinliklerin yapılabileceği bir şekilde inşası tamamlanmıştır. Unutmayalım ki her ilçe kültürleriyle anılırlar. Belediyelerin bir diğer görevi de Kültürel etkinliklerin önünü açmaktır.” dedi.

İlçemizde Kültür Merkezi olarak yapılmış olan binanın kendi amacı doğrultusunda faaliyete geçmesi, kullanımının başka alanlara kaydırılmaması gerektiğini de belirten Kumbasar, “Belediyenin oraya taşınmaması ile ilgili halkımızdan 2739 adet imza toplanmıştır. Toplanan imzaların 6 Nisan 2010 Salı günü yapılacak olan Belediye Meclis toplantısında gündeme alınması için Belediye Başkanlığına bir yazıyla birlikte verilmiştir. Bir nüshası da bilgilendirme ve destek amaçlı olarak Pazar Kaymakamlığına sunulmuştur. İlçe yöneticilerimizin bu konuyla ilgili gerekli önemi göstermelerini bekler, imza kampanyasında Pazar halkının göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım.” diye konuştu.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1799 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  3  ziyaretçi bulunmaktadır.