BAHADIROĞLU PAZAR'DA KONFERANSA KATILDI
Pazar'da Diyanet-Sen ile PAİMDER tarafından organize edilen İstiklal Marşının kabulü ve Çanakkale Şehitleri programına Yavuz Bahadıroğlu da katıldı.


02 Mart 2014 Pazar
CENGİZ YILDIRIM - Pazar’da Diyanet-Sen ile Pazar İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (PAİMDER) tarafından organize edilen İstiklal Marşının Kabulü ve Çanakkale Şehitlerini Anma Programı Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Tarihçi Yazar, Yavuz Bahadıroğlu’nun (Niyazi Birinci) konuşmacı olarak katıldığı programda ilk olarak Merkez Camii İmamı İbrahim Pişkin tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

 


Diyanet-Sen İlçe Temsilci Cemal Taşçı’nın programla ilgili kısa açıklamasının ardından Kaymakam Selçuk Aslan, yaptığı konuşmada, tarihi en iyi tarihçilerin anlatacağına vurgu yaparak, “Tarihteki kahramanlıklar bugüne aktarılamadığı müddetçe gelecek nesiller yaşananları bilemez. Tarihi sevdiren adam Yavuz Bahadıroğlu’na bu anlamlı programa katıldığı için teşekkür ediyoruz” dedi.


İlçe Müftülüğü ilahi grubunun ezgilerinin ardından devam eden programda, 7 yaşındaki Azra Şimşek, İstiklal Marşının 10 kıtasının tamamını ezbere okurken salondan büyük alkış aldı.


Kaymakam Aslan minik Azra’nın ailesini tebrik ederken kendisine hediye edilen mini bilgisayarı takdim etti.


Program, Tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun İstiklal Marşının kabulü ve Çanakkale Şehitleri konulu konferansıyla devam etti.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2015 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  6  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost