ANKARA'DA PAZAR'IN KURTULUŞ TÖRENİ
Pazar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü dolayısıyla Ankara Pazarlılar Derneği tarafından Anıtkabir'e bir ziyaret gerçekleştirildi.


11 Mart 2010 Perşembe
Pazar’ın kurtuluş etkinlikleri, Ankara Rize İli Pazar İlçesi Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Dermek Başkanı Bahattin Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri bugün Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu.

Anıtkabir özel defterine günün önemine binaen bir de yazı yazan Bozkurt defteri imzaladıktan sonra yazdığı metni okudu, Başkan Bozkurt anı defterine şunları yazdı: “Atam, bugün burada Rize İli Pazar ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü münasebetiyle Ankara Pazarlılar Derneği ve üyelerimizle birlikte huzurundayız. Size Minnettarız. Çünkü bize milli bir uyanışın ifadesi olan bir milletin maddi manevi bütün güçlerini harekete geçiren Kuvayı Milliye ile bir yandan dış diğer yandan içerdeki ihanet çetelerine karşı mücadele etmeyi öğrettiniz. Size minnettarız çünkü bize milletin ve ülkenin geleceğini belirleyen milli birlik ilkesi etrafında kenetlendirerek milli irade ve milli hâkimiyet kavramlarını Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi olarak bizlere öğrettiniz. Size minnettarız çünkü bize bu Cumhuriyeti ve Demokrasiyi bahşettiniz. Bizler de bu Cumhuriyeti korumak ve kollamak, gelecek nesillere aktarmak için çalışacağız. Ruhun şad, mekânın cennet olsun.”


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1875 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  6  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost