ANKARA'DA ORGANİK ÇAY PANELİ
Ankara'da düzenlenen panelde, organik çay üretimi konusunda Rize’nin dünyada tek organik potansiyele sahip bölge olduğu ifade edildi.


21 Mart 2010 Pazar
Ankara'da düzenlenen panelde, organik çay üretimi konusunda Rize’nin dünyada tek organik potansiyele sahip bölge olduğu ifade edildi.

Ankara Rize Dernekleri Federasyonu tarafından organik çay üretimi konulu panel Ankara Adakale sokaktaki Türk Hukuk Kurumu Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Panelin açılış konuşması federasyon başkanı Süleyman Basa yaptı. Basa, Ankara Rize Dernekleri federasyonu tarafından bu kış dönemi boyunca düzenlenen doğal ve sürdürebilir tarım konulu panellerin sonuncusunu organik çay üretimi üzerine yaptıklarını söyledi.

Organik çay üretimi konusunda Rize’nin dünyada tek organik potansiyele sahip bölge olduğuna dikkat çeken Basa, Rize çaycılığının geleceğinin bu artı değer üzerinden şekilleneceğini ifade etti.

Panele konuşan Çaykur Genel Müdür Yardımcısı Turgay Turna, Çaykur’un organik çay üretimi konusundaki çalışmalarını anlattı. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Organik Tarım uygulamaları uzmanı Ülkü Köseoğlu ise organik çayın sertifikalandırılması konusu anlatıldı.

Özel sektör adına Mustafa Karali, organik çayın özel sektör tarafından üretim ve pazarlaması üzerine bir konuşma yaptı. IMO-Çaykur Projesi Koordinatörü Levent Alışır da organik çayın sertifikalandırma işlemleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Oturumu Pazarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Bozkurt yönetti. Panel sonunda katılımcılara plaketleri sunuldu.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2810 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  5  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost