AKGÜL, PAZAR MYO'DA İNTERNETİ ANLATTI
Pazar Meslek Yüksekokulu’nda İnternet Haftası münasebetiyle ‘İnternet ve Bilgi Toplumu’ konulu konferans düzenlendi.08 Nisan 2010 Perşembe

Pazar Meslek Yüksekokulu salonunda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak İnternet Teknolojileri Derneği Başkanı ve Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Akgül katıldı.

Programa Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kiraz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşıyan, Ardeşen Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet İshak Demir, Pazar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç.Turan Yüksek, öğretim görevlileri, Pazar Eğitim Üniversite Birimleri Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Abdullah Uzun ile Pazar, Ardeşen ve Fındıklı Meslek Yüksekokulu öğrencileri katıldı.

Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, konferansta yaptığı açılış konuşmasında, internetin tarihi gelişimini özetleyerek, gelinen noktaya dikkat çekti. Prof. Okumuşoğlu, “Bizler de üniversite olarak bunun bilinci içerisinde hafta dolayısıyla bir dizi etkinlik hazırladık. 7–8 Nisan 2010 tarihlerinde planlanan İnternet Haftasında bu gün Pazar’da “İnternet ve Bilgi Toplumu” konulu konferansı düzenledik.” dedi.

Doç. Dr. Mustafa Akgül ise sunumunda internetin tarihçesi, İnternet nedir, İnterneti nasıl algılamalı, sosyal ağlar ve sayılar, Türkiye’de internet kullanımı konularında detaylı bilgiler ve istatistikler verdi.
Akgül konuşmasını, bilgi toplumunun Türkiye için bir tercih meselesi olmadığını, internetin yaşamımızın bir parçası olduğunu belirterek tamamladı.


Anahtar Kelimeler : Pazar Meslek Yüksekokulu , Mustafa Akgül , Nazmi Turan Okumuşoğlu , Bilkent Üniversitesi
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 8803 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2022  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  3  ziyaretçi bulunmaktadır.