YENİ PAZAR ATATÜRK LİSESİ EĞİTİME HAZIR
Eğitime Pazartesi günü başlanacak yeni Pazar Atatürk Lisesi'nde son rötuşlar yapılıyor. Kaymakam Güney bugün okulun son durumunu yerinde inceledi.


04 Şubat 2010 Perşembe
Eskisi yıkılarak aynı yerde TOKİ tarafından yenisi yapılan Pazar Atatürk Lisesi’nde Pazartesi günü eğitime başlanacak.

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan ile birlikte okulun son durumunu yerinde inceledi. Müteahhit firma ve TOKİ yetkililerinin de hazır bulunduğu incelemede okulun eğitime engel önemli bir eksiğinin olmadığı tespit edildi.

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ilçeye modern ve gayet kullanışlı bir eğitim yuvası yapıldığını belirterek, “Bugün okulumuzda son incelememizi yaptık. Eğitime engel bir eksiklik kalmadığını gördük. Pazartesi günü de ilk zil çalacak ve öğrencilerimiz yepyeni, gayet modern, teknolojinin son imkânlarıyla donatılmış yeni binada eğitime devam edecekler.” diye konuştu.

Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan da yeni binanın devreye girmesiyle, inşaatın devam ettiği dönemde öğrencilerin yaşadığı sıkışıklığın sona ereceğini belirterek, “Ahmet Tahtakılıç İlköğretim Okulu’nda inşaatın devam ettiği dönemde ikili öğrenim gören lise öğrencilerimiz, Pazartesi gününden itibaren yeni okulumuzda eğitime devam edecekler. Böylece ikili eğitim görmek zorunda kalan hem A. Tahtakılıç İlköğretim okulumuzdaki öğrencilerimiz hem de lise talebelerimiz rahatlamış olacak” dedi.


    
 
  uğur coşkun (18.04.2012 20:53:05)
  1977/78 mezunuyum bu okuldan en güzel gençlik yıllarımızın geçtiği bir kurum.şimdi ise 53 yaşındayım,okulu görünce eski okul geldi gözümün önüne,bu okulda okuyacak arkadaşlarıma başarılar dilerim.uğur coşkun.
 
  Mehmet Türk (18.02.2012 14:02:56)
  Okul gerçekten çok güzel eğitiminin de öyle olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla okul Toki tarafından yapıldı. Fakat gözüme çok ilginç ayrıntılar takıldı ve söylemeden geçemeyeceğim. Okulun çatısında tıpkı Kilise çanlarının asıldığı yer gibi dört tane küçük çatı var. Bunun dışında okulun en alt katında sadece Masonların kullandığı gibi pencereler 20 cm yapılmış. Okulun bahçesinin bir bölümünde hiç bir alakası yokken tıpkı Masonik Localardaki gibi DAMALI ZEMİN var. (http://4.bp.blogspot.com/-p0mIXoAgX9U/TmU-VZeCmGI/AAAAAAAAAEo/_Eyq1K8_Fos/s1600/2hd32pw.jpg) Bütün bunları görünce insan kendine sormadan yapamıyor Bütün Bunlar Tesadüf mü?
 
  Kadem EGEMEN (29.12.2010 11:23:12)
  Ben bir okul yaptırmanın, bir cezaevini kapatmaya denk olduğunu bilenlerden ve kabul edenlerdenim.
Sayın Pazar Lisesinde okuyan arkadaşlar
Sizlerden çok çalışmanızı ve Üniversite giriş sınavlarında yüksek puanlar almanızı, çok iyi fakültelerde öğrenim görmenizi, yarışmalarda ödüller almanızı, okulunuzu koruyup gözetmenizi arzu ediyorum. Ben Pazar Lisesi mezunuyum.Yaşadığım sürece o eski okulu hiç unutamadım.Okulumuzda okuyan bir öğrencinin başarısı hepimizin başarısıdır diyor ve okulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Sevgi ve Saygılarımla...


Hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.
 
  turgay öztürk (22.02.2010 20:54:00)
  PAZARımızın yeni lise binası tüm pazar halkına hayırlı olsun,ayrıca bu hizmeti yapanlarada hakkını vermek gerekir.bende 1985 yılında eski liseden mezun oldum.modern değildi ama bizler o dönemde eski olmasını pek sorgulamadık,büyüklerde o günkü ortama göre lisemizi yenilemeyi gerek görmediler,fakat bu doğru bir tespittir demek yanlıştır tabiki.yenilemeyi görmek ve uğraşmakta ufuk meselesidir zaten.evet son katı dini imar motifi gösteriyor fakat bunu sorguluyanlar, benim gibi Kemalist çizgide olanlar ise onlara şunu sorarım,yapılandan memnun olmuyorsan onlardan önce sen yapta eser kalsın.yıllarca hep söylerdim çarşının ortasındaki alanı işgal eden hükümet konağını neden kaldıracak bir ufuk a sahip bir belediye başkanı gelmez..yada nasıl o yapının o alanda olmasından kimse rahatsız olmaz diye..geçen seçimdede bu sayfada yazmıştım inşanlah kaldırırlar diye ama ne yazıkki yine fikirlerini hiç benimsemediğim ve hatta şu an Türkiye için tehlikeli uygulamalar yapan AKP nin belediye bşk nının o yıkımı gerçekleştirmesi bende burukluk yaratmadı diyemem ama iyiki yıktı dememi engellemez bu tabiki. görsel eserlerin halkta ne kadar önemli etki bıraktığını artık ANLAMAK gerekiyor.pazar için yapılacak her hizmet desteklenmelidir.siyasi görüşümü merak edenler için;1988 lerde pazar halkevi kuruluşunda ve yürütülme faliyetlerinde bulunanlardan ve Türk solu için çalışma yapan yurtsever birTÜRK üm...istanbul dan pazar a selmlar..
 
  İSHAK AKIN (14.02.2010 16:58:19)
  Pazar lisemiz hayırlı olsun pazarlı öğrencilerimize başarılar dilerim.
 
  Arzu Gülsen (13.02.2010 22:39:05)
  Ben pazarlı değilim, yapılan işi takdir ediyorum. Burada bir hizmet verilmiş eğer önemli olan buysa insanlar şekile bakmamalı eğer estetik ve mimari olarak bakılacaksa çok konuşanlar ve çok bilenler kendileri masraf edip bir mimar bulsalardıda bu binayı kendi zevlerine göre yaptırsalardı...zaten sosyal demokrat geçinenler sadece konuşur ve eleştirmeyi bilirler... bu kafayla ancak bu ülkede muhalefet olarak kalırsınız....bakın icraat yapanlar almış götürüyor insanlarımız estetiğe bakmıyor yapılan işe bakıyorlar bunu o....... kafanıza sokunuz...
 
  hülya canca (13.02.2010 13:10:27)
  yazık ne hale gelmiş güzelim okulumuz.hakikaten aynı kuran kurslarına benzemiş.pazarlılara yakışmadı.
 
  Sami Bayraktar - ISTANBUL (12.02.2010 18:46:46)
  Sevgili pazarlılar.Hepiniz gibi bende budan (eskisinden) mezun oldum/1989 6 Mat-B.
Birilerinin bir şeyler yapması; işinin gereği olarak yapılması gerekendir.Bize lutfu olarak yapılmamıştır.Bu anlamda hiç kimseyi/zümreyi/partiyi yalamaya yutmaya gerek yoktur. Destek çiliğinizi yapabilirsiniz, ancak makul olmak da lazım.
Bina gerçekten de, komşu ilçemizdeki kuran kursu yurduna benziyor.Kuran kursu olsa eyvallah olsun.Ama burası LİSE.
Herkes görmek istediği gibi bakar. Görmek istediklerini hayata geçmiş görenler ise sevinçten ne yapacağını şaşırırlar."baaaak benimkiler ne güzel yapmııışş" diye.
Bunlar bizi bozmaz.Okul okula benzemeli, başka herhangibir yapıya benzemesine gerek yoktur.Neymiş kilise de medrese de.
Umarım eskiden olduğu gibi çok başarılı öğrenciler yetişir.Hayırlı olsun
Tüm Pazarlılara sevgi ve saygılarımla.
Sami BAYRAKTAR - İstanbul
 
  Gülizar KARADOĞAN (12.02.2010 18:19:30)
  Ben de başka bir yorum getireyim.Sizlerin yorumlarından sonra fotoğrafa bir de birşeylere benzetmek için baktım.Ben de köşelerdeki boşlukların çanlarının eksik olduğunu gördüm.(Eğer her hangi bir şeye benzetmek gerekiyorsa)
Önemli olan dış görünüş değildir, içinde ne yapıldığı ve ya ne öğretildiğidir.Güzel şık bir bina.Ben bakınca özlem görüyorum, anılarımızı görüyorum.Bu vesile ile tanıdığım herkese selamlar.Artık ziyaret edecek bir liseniz yok.Bir de o tarafından bakın :)
 
  imdat Büyüktaş (10.02.2010 11:47:52)
  Bu okulun yapılışına emeği geçen ve yapılması talimatını verenlere sonsuz teşekkürler gerçekten güzel olmuş.Temiz ve şık bir görünümü var en azından eskisinin yerine daha modern olmuş.Eh işte Akparti farkı bu,ama bazıları helede dar düşünen insanlar anlayamaz bu ülkede helede pazarda taş üstüne taş koyan başımızın tacıdır.
Bu okulu medreseye benzetip bu güzel yapıya gölge düşürmek isteyenlerede bişey söylemek isterim,Pazar yıllarca sol partilerin elinde kalmışta ne olmuş bu okula bir çivimi çaktılar,biz bu binayı yaptık siz yapsaydınızda kiliseye benzeseydi yeterki yeni okul yapsaydınız.Bence pazara kim ne hizmet yapıyorsa gölge düşürmeyin alkışlayın sadece eliniz yorulmaz merak etmeyin.Hayırlı olsun inşallah....
 
  Aydin (08.02.2010 14:12:28)
  Okulumuzu medreseye benzeten arkadaslarimiza sormak isterim,, hic ömrühayatinda medrese gördülermi acaba-?.. Medreseden cok, bu yapi kiliseye benziyor, can kuleleri hazir,tepesine bir can, birde papaz eksik..ama okulun mimari yapisi önemli degil,, bizler icin önemli olan, egitim düzeyinin yüksek olmasi,cünkü yasadigimiz yüzyilda egitimin ne derece önemli oldugunu hepimiz kabul etmeliyiz.
 
  imdat büyük (07.02.2010 23:42:28)
  bület sinan arkadaşima katiliyorum ileriye hazir yatirim
 
  hasan nar (07.02.2010 10:17:52)
  keşke medrese olsa şimdı sız dersınız bunuda ak partı yaptı bunda öğrenım caiz değildır köhnemış fikirler paslanmış çıvılere benzer söküp atmak zordur ama imkansız değildır bunu ak partı yapıyor alışırsınız son bır kaç atımlık barotunuz kaldı onlarıda atın ülke kurtulıyor beyler sızde rahat edeceksınız merak etmeyın en cok sıze yarıyacak o zahmetlı işkencelı hayatttan kurtulursunuz .belkı. çünkü esas hayatı bilmıyorsunuz . da ondan.
 
  pazardan (07.02.2010 00:28:10)
  bazı arkadaşlarımız okulun medreseye benzediği yorumunu yapıyor.herkesin yorumu farklı tabi ama medreseye benzemesinin ne zararı var.medreselerden neden bu kadar korkuyoruz acaba?? tarihimizi okuyormuyuz?????
 
  Birol ABANOZ (05.02.2010 22:01:32)
  Yeni pazar lisesi tüm pazarlılara ve öğrenim gören öğrencilere hayırlı olmasını dilerim. Temennim okulumuz avukatları doktorları mühendisleri yeni nesil öğretmenleri yetiştirir.Sebep olanlara teşekkür ederim.
 
  osman topal (05.02.2010 14:52:33)
  okulun alt katlari güzel oldu fakat üst katı medreseye benzemiş
 
  turan.nar (05.02.2010 09:03:07)
  sınıflardaki karatahtalar iki yüzlü olsa,özellikle fen derslerinde(matematik,fizik,kimya)kareli deftere benzer yüzü olsa fen dersleri gerek çizim olarak,gerek anlaşılır açısından çok daha yararlı olur diye düşünüyorum.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6824 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  5  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost