YAVUZ BAHADIROĞLU PAZAR'DA KONFERANS VERDİ
Şehitler Haftası dolayısıyla Tarihçi - Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Pazar'daki konferansta ''İstiklal Marşı ve Çanakkale Zaferi'' konulu bir konuşma yaptı.


22 Mart 2012 Perşembe
Pazar Diyanet-Sen Temsilciliği tarafından Pazar Belediye Kültür ve Düğün Salonu’nda düzenlenen, Çanakkale Şehitlerini Anma programı, gerçekleştirildi.

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Müftüsü Vedat Başsan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun iştirak ettiği program Merkez Hatuniye Cami İmam Hatibi Ümit Bülbül’ün Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı.

 

Açılış konuşmasını yapan Diyanet-Sen Pazar Temsilcisi Cemal Taşçı, programa katılanlara teşekkür ederek, şu ifadelere yer verdi: ''Çanakkale'de tarihi bir destan yazılmıştır. Son kale, Çanakkale, imanlı göğüsler siper edilerek geçilmez kılınmıştır. Bu programı düzenlerken aziz şehitlerimizi hayırla yad ediyor ve tarihe altın harflerle yazılan bu kahramanlık destanını da hiçbir zaman unutmama sözü veriyoruz.''

İlçe Müftüsü Vedat Başsan, o tarihte yaşanan olumsuzlukların bir daha yaşanmaması dileğinde bulunarak, yakın zamanda şehit olan asker ve polisleri rahmetle andıklarını belirtti.

Tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu, ''Çanakkale, bu milletin birlik ve beraberliğinin açık adresidir'' dedi.

''İstiklal Marşı ve Çanakkale Zaferi'' konulu konferansta konuşan Bahadıroğlu, ''Pazar ilçesi, Çanakkale'yi ne ilgilendirir diyemeyiz. Çünkü dedelerimiz ve babalarımız orada yatıyorlar. Çanakkale, bu milletin birlik ve beraberliğinin açık adresidir'' diye konuştu.

Bahadıroğlu, ''Çanakkale Zaferi'nin bir milletin var olma, dinine, vatanına, bayrağına sahip çıkma mücadelesi'' olduğunu anlatarak, ''Çanakkale'nin neresini eleştirelim, bu millet orada imanıyla savaştı'' ifadesini kullandı.

Ailelerden, çocuklarına Çanakkale'yi çok iyi anlatmalarını tavsiye eden Bahadıroğlu, nesillerin Çanakkale Zaferi'nin kahramanlarının şuuru ile büyümesi gerektiğini ifade etti.

Yazar Bahadıroğlu, konuşmasının son bölümlerinde de İstiklal Marşı'nın yazılışı ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatından örnekler verdi.

Konuşmalar sonrası Kaymakam Güney, okuma yazma bilmediği halde İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını eksiksiz okuyan 5 yaşındaki Azra Şimşek'e, oyuncak ayı armağan etti.


Anahtar Kelimeler : Yavuz Bahadıroğlu
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2069 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2018  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  20  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost