YAŞ ÇAY DESTEKLEME PARALARI ÖDENİYOR
AK Parti Rize il Başkanı Hikmet Ayar destekleme primi ödemelerinin müstahsilin hesabına yatırıldığını açıkladı.


28 Mart 2012 Çarşamba
AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada ; ''Yaş çayda uygulanan destekleme pirim bedeli ödemeleri 28 Mart 2012 çarşamba gecesi itibarıyla müstahsil hesaplarına intikal ettirilecektir. Takriben 160 milyon TL tutarındaki destekleme pirim bedelleri 29 Mart 2012 perşembe günü vatandaşlarımız tarafından hesaplardan çekilebilecektir. Önceki iki yıl itibarıyla destekleme pirim bedeli ödemelerine bakıldığında; 2010 yılında 126 milyon TL 29 Mart 2010 tarihinde, 2011 yılında 148 milyon 421 bin TL'nin 121 milyon 800 bin TL'si 29 Mart 2011 tarihinde, geri kalan 29 milyon 621 bin TL'si ise 18 mayıs 2011 tarihinde ödenmiştir.Daha önceki yılların destekleme prim bedeli ödemeleri ise bu tarihlerden daha sonraya sarkmıştır.Görüldüğü üzere destekleme prim bedeli ödemelerinde önceki yıllara oranla herhangi bir gecikme söz konusu olmamıştır ve ödemeler önceki iki yılda olduğu gibi 29 Mart tarihinde yapılmıştır. Kamuoyunda sorun olarak beliren durum bir yanlış anlaşılma sonucu hasıl olmuştur'' ifadelerine yer verdi.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ise destekleme primleri ödemesinin 2 yıldan bu yana Mart ayının son haftasında ödendiğini belirterek ödemelerde bir gecikmenin yaşanmadığını söyledi.

Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneğinde destekleme primlerinin Mart ayının sonunda yatacağını ifade ettiğini hatırlan Karal; ''İyi niyetli bir basın mensubu 25 Mart'ı 26 mart'a bağlayan gece ödenebilir mi diye sordu. Bende inşallah ödenir, kesin bir şey yok dedim. Ancak bu kamuoyunda çok farklı bir şekilde yer aldı. Hasan Karal bu tarih için söz verdi dendi. Sözümüzde durmadık diye bir şey yok. Olay tamamen bizim dışımızda gelişmiş ve o şekilde algılanmıştır. Biz dediğimiz tarihte bu paraları ödüyoruz. Çaykur'un hesaplarına para geçmiş durumdadır. Para yarın müstahsillerimizin hesabında olacak'' ifadelerini kullandı.


Anahtar Kelimeler : Hikmet Ayar
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7213 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2018  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost