TOMASLI SUYUNUN 2. VANASI DA AÇILDI
İlçesimiz Pazar'a içme suyu sağlayacak Tomaslı suyunda boru döşeme işlemleri tamamlan kısımda ikinci deneme akışı yapıldı.


15 Mart 2011 Salı
NACİ GÜVEN - Pazar ilçesinin yaklaşık 100 yıllık içme suyunu karşılayacak Tomaslı projesinde imalatın tamamlanmasına ramak kaldı. Deneme amaçlı ikinci kez su son bin metrede sorunsuz akıtıldı.

İlçeden 18 kilometre uzaklıktaki Tomaslı mevkiinden getirilen içme suyu için çalışmalar aralıksız devam ederken, bugüne kadar 17 kilometrelik boru döşeme işlemi gerçekleştirildiği belirtildi.

Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa beraberinde CHP Belediye Meclis üyesi Arif Bayraktar ve Fen İşleri Müdürü Varol Türkyılmaz ile birlikte döşenen boruların Zafer mahallesine su verecek 2. vanayı açarak mevcut çalışmaları test etti.

Tomaslı içme suyunun tamamlanmasına yaklaşık 1 kilometre kala yapılan deneme amaçlı su akıtma işleminde kısa sürede ful basınç temiz su fışkıran boru önünde açıklama yapan Başkan Basa, “İşin sonuna yaklaştık. Bugün de gördük ki bu su bu noktaya geldi ve hiçbir hata oluşmadı. Ancak biz olması gereken noktalarda maslak, vantil ve tahliyeleri zaten koyduk. Basıncın yüksek olduğu yerlerde de sorunsuz şekilde geçtik. 'Bir yerde, bir hata var mı?' soruna cevap bulabilmek için deneme suyunu verdik ve hiçbir hata oluşmadı. Buradan saniyede 80 litre su akıyor. Buda bizim şu anda motorlarla şehre verdiğimiz suyun iki katında akıyor” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler : Tomaslı suyu , Ahmet Basa
    
 
  ishak akın (20.03.2011 16:16:41)
  pazarlılara hayırlı olsun emegı gecen herkese teşekürler ederım allah razı olsun
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6895 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  21  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost