TOMASLI SUYU 15 GÜN SONRA AKACAK
İlçemiz Pazar'a içme suyu sağlayacak Tomaslı suyu için son ana depo bağlantısı yapılıyor.


10 Temmuz 2011 Pazar
İlçemiz Pazar'in içme suyu sorununu ortadan kaldıracak olan Tomaslı projesinin sonuna yaklaşıldı. İlçeden 18 kilometre uzaklıktaki Çamlıhemşin Tomaslı mevkiinden getirilen içme suyu için 5 depodan sonuncusu olan Pazar Mahallesi’ndeki ana depoya su verecek olan bağlantının dere içerisinden karşı yöne yapılacak imalatının tamamlanmasının ardından 15 gün sonra tüm evlerin musluklarından kaliteli su akacak.

Tomaslı içme suyunda işin sonuna yaklaştıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Basa, "Belediyemizin en önemli projelerinden biri olan, Pazar ilçesinin yaklaşık 100 yıllık içme suyunu karşılayacak Tomaslı içme suyunda imalatın son aşamasına geldik. Toplam 350 metre boru döşeme işlemimiz kaldı. Toplam maliyeti 6 - 7 milyon lirayı bulacak olan projemizi 15 güne kadar tamamen bitiriyoruz. Buradan saniyede 80 litre su akacak. Buda bizim şu anda motorlarla şehre verdiğimiz suyun iki katına ulaşmış olacak. Artık daha kuyulardan su çekmeyeceğiz. İki hafta sonra yeni bağlanan Tomaslı içme suyunu abonelerimizin musluklarından akıtacağız. İnşallah bundan sonra su kesintileri yaşanmayacak. Pazar halkımıza kesintisiz ve sağlıklı su içireceğiz" dedi.

Bu arada Başkan Basa, imalatta çalışan işçilerine baklava ikram ederek, buradan akacak olan suyunda baklava gibi tatlı akması dileğinde bulundu.


Anahtar Kelimeler : Tomaslı içme suyu , Pazar içme suyu projesi
    
 
  şerif korkmaz (11.07.2011 23:06:23)
  ben bu adamı seviyorum ya....bazı kesimlerce yoğun eleştirlsede kesinlikle pazara hizmetten başka bir gayesinin olmadığını biliyorum..kendisiyle iki yıl kadar yakın mesafede siyaset yapmış olduğum için mutluyum...teşekkürler ahmet ağabey...bide şu cumhurriyet mahallesinin yol sorununu çözebilirseniz pazar size minnettar olacaktır...
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 4258 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  31  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost