TOMASLI SU PROJESİ YENİDEN BAŞLADI
Pazar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Varol Türkyılmaz, Tomaslı Su Projesi'nde 18 kilometrelik bölümün son 6 kilometrelik kısmında çalışmalara başladıklarını söyledi.27 Nisan 2010 Salı

Projeyi kısa sürede tamamlamak için çalışacaklarını ifade eden Türkyılmaz, “İşin zor kısmını kendi imkânlarımızla geride bıraktık. Daha önce 12 kilometrelik kısma boru döşemiştik. Şimdi yeni yapılan boru ihalesi ile yeniden çalışmalarımıza başladık. Bu yıl içerisinde Tomaslı su projesini tamamlanmış olacak” diye konuştu.

PROTOKOL YOLUNA PARKE
Belediye Fen İşleri ekibi, Tomaslı bölgesindeki çalışmaları yerinde izledikten sonra Pazar ilçe Stadı protokol yolunda devam eden kilit parke döşeme işlemini incelediler.


Fen İşleri Müdürü Varol Türkyılmaz protokol yolunun ilçenin en göze batan ve herkesin dikkatini çeken yerlerden biri olduğunu belirterek, “Yaklaşık bin 100 metre alana parke döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Bu alana 130 Milyonluk taş ihalesi yapıldı. Bu alana 140 bin adet kilitli parke döşenerek 20 gün içerisinde tamamlanmış olacak. Kilit parkenin özelliği, altyapı çalışması yapılacağı zaman yerinden kolay sökülüp hasar vermeden takılabilir olmasıdır. Parke döşeme işleminin ardından ise ağaçlandırma ve ışıklandırma çalışması yapılacak. Bu şekilde de protokol yolu daha modern ve güzel bir görüntüye kavuşacak” dedi.

HEMŞİN DERESİ ÜZERİNE KÖPRÜ
Zafer mahallesi ile Cumhuriyet mahallesini birbirine bağlayacak köprü yapımının çalışmalarını sürdürdüklerini de belirten Türkyılmaz, “DSİ ile yaptığımız ortak çalışma neticesinde Hemşin deresi üzerinde Yüzevler mevkiinden karşı yöne trafiğe açık olarak 80 metre uzunluğunda DSİ tarafından belediyemizin de katkılarıyla bir köprü yapılacak. Bugün yapı denetleme görevlisi İnşaat Mühendisi Kürşat Coşkun çolak ve Başkan Vekili Hasan Kiraz ile birlikte projeyi yerinde inceledik. Bir hafta gibi kısa bir zamanda köprü yapımına başlanacak” şeklinde konuştu.


    
 
  MIRAC CAKIR (28.04.2010 18:33:04)
  Anladıgım kadarı ıla yollar parke tas yapılıyor ben cok beledıye gördüm 3 ay sonra söküp yerıne saglam asfalt yapıldıgını ama fark etmıyor akp ıcın sorun degıl asfalt yapın onon üzerınden kact tonluk arac gecebılır yazık yapılmasa daha ıyı olur selamlar
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1821 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  19  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost