TOKİ İLKÖĞRETİM’DEN LİSELERİ TANIMA GEZİSİ
İlköğretim öğrencilerinin orta öğretim kurumlarını tanımaları amacıyla 'Ortaöğretim kurumlarını tanıma gezisi' düzenlendi.


23 Mart 2011 Çarşamba
Pazar TOKİ İlköğretim Okulu öğrencilerine mezun olduktan sonra gidebilecekleri orta öğretim kurumlarıyla ilgili gezi çalışmaları yapıldı. İlk olarak Pazar ve çevresindeki okullar gezildi. Daha sonra Rize ilinde bulunan tüm orta öğretim kurumlarına tanımak amacıyla geziler düzenlendi.

TOKİ İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Duran, öğrencilerin hedef belirleme ve okullar hakkında bilgi alamsı açısından bu gezilerin son derece önemli olduğunu ifade ederek, “Bu geziler öğrencinin ufkunu açtı. Rize ili olarak her türden okulun bulunması ise öğrencilerimiz açısından bir şans oldu. Bilim Sanat Merkezi, Sosyal Bilimler Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi gibi liselerin çocukların yeteneklerine göre okuyabileceği her türlü okullun olması ise Rize’ye yapılan yatırımın bir göstergesidir. Bu ziyaretler sırasında okulların rehberlik servisleri tarafından bilgiler verildi. Öğrencilerimiz de bu bilgiler ışığında tercih edecekleri liseleri belirlemeye çalışacaklar” dedi.

Duran, gezilerin yanı sıra okula değişik meslek gruplarından bilir kişiler çağırdıklarını belirterek, “Yetkililerden meslekleriyle ilgili bire bir bilgi alarak öğrencilere hedef koyma ve yön belirlemede çok faydalı olacağını düşüncesiyle Mali Müşavir Nurettin İnce, Pazar İş Bankası Müdürü Yusuf Temel ve oto tamircisi Hayrettin Halisdemir’i davet ettik. Davetliler meslekleriyle ilgili çalışmaları ve bilgileri öğrencilere sundular. Bizde okulumuz adına değerli zamanlarını ayıran bu kişilere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler : TOKİ ilköğretim okulu , Liseleri tanıma gezisi , Nurettin İnce
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 12738 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost