TERTİP KOMİTESİ'NİN BASIN AÇIKLAMASI
Pazar 3. Spor Şenlikleri kapsamında oynanmakta olan Köyler Arası Futbol Turnuvası Tertip Komitesi bir basın açıklaması yayınladı.


29 Mayıs 2009 Cuma
Tertip Komitesinin basın açıklaması:
Sporun dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirdiği ilkesinden yola çıkarak Köyler arasında dostluğu, rekabeti ve yardımlaşmayı pekiştirmek amacıyla üç yıl önce başlatmış olduğumuz spor şenliğine ilgi her geçen yıl daha fazla olmaktadır. Bu sayede köyler arasında bağlar kurulmuş, uzaktaki sporcular gelerek kendi köylerinin başarısı için ter dökme şansı yakalamış, yeni dostluklar kurulmuştur. Şenlikler boyunca kaybedenin yenilgiyi kabul ederek kazananı kutlaması gibi bir çok erdemli davranışlar gözlenmiştir. Spor şenlikleri ile giderek azalan amatör ruh yeniden canlanmış, gençlerimiz seyirci önünde mücadele etme imkanı bulmuştur.

Ancak saha içerisinde ve saha dışında yaşanan olumsuz davranışlar bu şenliğin amacına ters düşmekte, tamamen gönüllülüğe dayalı olarak sürdürülen bu faaliyetin ileriki yıllara taşınmasına engel olabileceği akıllardan çıkarılmamalıdır.

Bu nedenle başta ilçe halkı, takım kaptanları ve sporcular olarak şenliklere sahip çıkarak herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemelidirler.

Bu şenliklerin yönetim kurulu tarafından hazırlanıp turnuvaya katılan tüm takımların bilgilendirildiği kurallar uyarınca yapıldığı, bu kuralları ihlal edenlere karşı yaptırımların uygulanacağı bilinmelidir. Takımların verilen kararlara saygı duymalarını bekler, turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dileriz.
Tertip Komitesi

    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1369 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost