TABAN FİYATIN ALTINDA ÇAY SATMAYIN
Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, üreticilere, belirlenecek taban fiyatın altında kimseye çay satmamaları uyarısında bulundu.


15 Mayıs 2010 Cumartesi
Rize Ziraat Odası Başkanı Paliç, yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz'de 2010 yılı yaş çay hasadının başlamak üzere olduğunu belirtti.

Bir Özel Çay firması yöneticilerinin kendilerini ziyaret ettiğini ve günlük 2 bin 700 ton yaş çay işleme kapasitesine sahip olduklarını, sezon boyunca 200 bin ton yaş çaya talip olduklarını söylediklerini ifade eden Paliç, "Yapacakları peşin alımları açıklanacak taban fiyattan yapacaklar. Ayrıca ilk alımlarda ödemeyi de bir hafta içinde yapacaklar. İlk sürgünde alınacak normal alımların ödemesini de Ağustos ayı sonuna kadar yapmayı planlıyorlar" dedi.

Bu anlayışın memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Paliç, "Üreticilerimiz belirlenecek taban fiyatın altında kimseye çay satmasın. Bütün işletmelerin bu kurallara uymasını, taban fiyatın altında alım yapmamalarını talep ediyoruz. Özel sektördeki tüm firmalardan bu davranışı göstermelerini bekliyoruz" diye konuştu.

Paliç, bu yıl bazı firmaların gösterdiği bu duyarlılığın yaş çayın geleceği açısından çok önemli olduğunu kaydetti.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , Nevzat Paliç , Zıraat Odası
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6609 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  33  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost